“Головне – зберігати спокій”, – заступниця екс-міністерки про коронавірус

Ольга СтефанишинаПаблік-talk на тему «Що треба знати про коронавірус» із колишньою заступницею міністра охорони здоров’я, а нині – народною депутаткою Ольгою Стефанишиною відбувся 25 лютого в Черкасах.

Під час заходу спікерка спростувала міфи щодо коронавірусу, розповіла про шляхи його поширення, як лікуватися та де шукати детальну інформацію про це захворювання.  

– Найважливіше – це зберігати спокій, не панікувати. Якщо ви відчули, що стан здоров’я погіршився, необхідно одразу звернутися до лікаря. Ліків від коронавірусу зараз немає, але якщо дотримуватися призначень медиків, то можна вилікуватися, – зауважила Ольга Стефанишина.   

Спікерка розповіла, що необхідно орієнтуватися на інформацію, яку надає ВООЗ. За їхніми даними, інкубаційний період коронавірусу триває 14 днів.

Для населення рекомендовано дотримуватися простих заходів захисту:

– ретельно мити руки з милом чи обробляти антисептичними засобами, під час кашлю та чхання прикривати рот та ніс серветкою чи згином ліктя;

– ретельно готувати продукти, особливо м’ясо та яйця, оскільки коронавірус (як і багато інших інфекцій) може розповсюджуватися через недостатньо термічно оброблену їжу;

– уникати контактів з людьми, які хворі на ГРВІ чи застуду;

– під час використання масок та інших засобів захисту слідкувати, щоб вони щільно прилягали до обличчя.

Ольга Стефанишина також зазначила, що днями відбудеться екстрене засідання комітету з питань здоров’я нації, де розглянуть шляхи подолання та запобігання коронавірусу в Україні. 

– Я сподіваюсь, разом ми зможемо мобілізувати ресурси і фінанси, а також залучити міжнародні організації, аби допомогти українцям подолати цю проблему, – додала Стефанишина.

За словамидиректорки Черкаської міської інфекційної лікарні Світлани Волгіної, в кожній області визначені лікарні, у які, за потреби, госпіталізують хворих на коронавірус. На Черкащині це інфекційне відділення міської лікарні в Умані та Черкаська міська інфекційна лікарня.

–    Окрім того, що ми маємо надавати допомогу пацієнту, варто не забувати про безпеку медичного персоналу. Зараз наявні засоби захисту, розраховані на випадок одного хворого на коронавірус та обслуговування персоналу. Лікувати хворих будемо тими лікарськими засобами, які є. Тобто які спрямовані на зменшення симптомів, призначення спеціальної терапії, залежно від ускладнення, – зазначила Світлана Волгіна.

Дивіться також СТРІМ кореспондента “cknews.pp.ua” із інфекційної лікарні щодо того, чи готова Черкащина до випадків коронавірусу.Дар’я Роженкова для «cknews.pp.ua»