Карантин через коронавірус. Що це означає для Черкас та області?

Від сьогодні, 12 березня, в Україні оголошено тритижневий карантин через загрозу коронавірусу. І хоч в Україні зафіксовано лише один випадок захворювання на новий вірус з Китаю, таким чином влада вирішила убезпечити українців.

Учора вночі в мерії зібралася комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні, що завершилось близько 11 години ночі, комісія підтримала введення карантину в усіх закладах освіти: як державних, так і приватних. Причому цього разу йдеться не лише про школи, а й про садочки, училища та вищі навчальні заклади.

Фактично введення в місті карантину було безальтернативним: зробити це місцеву владу спонукала постанова Кабінету міністрів. Подібні рішення ухвалили майже в усіх містах. Окрім Харкова, де навчання у школах і садочках вирішили не обмежувати.

Уже вранці рішення комісіїї підтвердив і виконавчий комітет Черкаської міськради, ввівши його в дію.

Як відреагувала область?Окрім міста, відповідну комісію вчора зібрала і область. Уже сьогодні вранці на пресбрифінгу заступник голови ОДА Юрій Лисюк повідомив, що в області на три тижні введено карантин.

Також Лесюк повідомив, що на Черкащині у двох людей перевіряли наявність коронавірусу – проте підозри не підтвердилися.

Окремо заступник голови ОДА закцентував на тому, що нині область працює над покращенням забезпечення медиків. З цим має допомогти підприємство, розташоване у Смілі, яке спеціалізується на засобах індивідуального захисту.

Обмеження, які діятимуть на території області під час карантину:

– З 12 березня до 3 квітня карантин запроваджується у всіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління, включно із дошкільними, вищими, професійно-технічними тощо. Навчання у цей період відбуватиметься дистанційно.

– У гуртожитках закладів профтехосвіти, фахової передвищої, післядипломної освіти виділять місця для ізоляції студентів із ознаками гострих респіраторних захворювань.

– На період карантину буде обмежено проведення культурно-масових, розважальних, спортивнихзаходів, у яких беруть участь більше 200 людей. Спортивні заходи можуть відбуватися без глядачів.

– Буде організовано посилений дезінфекційний режим у лікувально-профілактичних, оздоровчих закладах, інших соціальних закладах, на підприємствах, вокзалах, у громадському транспорті, підприємствах торгівлі, громадського харчування, місцях масового перебування людей.

Що в Черкасах?Рішення міської комісії частково дублює обласне. Як і в усій області, в черкаських закладах освіти оголошено карантин.

Керівників підприємств, установ та організацій, активістів і волонтерів просять утриматися від масових акцій, демонстрацій і мітингів.

Засідання виконавчого комітету відтепер проводитимуть так, аби в залі одночасно перебувало не більше 30 людей.

Своїм рішенням комісія обмежує перебування людей у бібліотеках, театрах, кінотеатрах, музеях, будинках культури та інших місцях, у яких одночасно беруть участь більше 200 людей. При одночасному перебуванні в приміщенні до 200 людей між ними має бути забезпечено відстань не менше 1 метру.

І хоч у Києві низка кінотеатрів уже скасували сеанси, в Черкасах квитки на кіно поки що доступні. Натомість “Черкаські Мавпи” відтермінували на невизначений термін гру через карантин, а відомий гурт “Антитіла” – переніс виступ, що мав відбутися наприкінці березня.

Як захиститися від коронавірусу?Всесвітня організація охорони здоров’я просить дотримуватися простих правил:

• Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх із милом. Якщо на поверхні рук присутній вірус, то їхня обробка таким засобом або миття з милом вб’є його.

Тримайтеся на відстані не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають. Це необхідно для того, щоби не вдихнути краплі, що виділяються з носа або рота іншої людини, яка може бути інфікована вірусом COVID-19.

Мінімізуйте контакт рук з очима, носом і ротом, оскільки своїми долонями ми торкаємося безлічі предметів, на які міг потрапити вірус. Таким чином вірусні частинки при дотику до очей, носа або рота можуть потрапити до організму.

Кашляючи або чхаючи, прикривайте рот або ніс згином ліктя (але не долонею) або серветкою, яку після використання варто відразу ж утилізувати.

Відчувши нездужання, залишайтеся вдома. Зверніться по медичну допомогу, якщо у вас підвищилася температура, з’явився кашель або дихання стало ускладненим.

• Дотримуйтесь актуальних рекомендацій медичних фахівців, а також МОЗ і медустанови, де ви зазвичай проходите лікування.

Якщо коронавірус на Черкащині таки зафіксують?Нещодавно черкаським журналістам продемонстрували готовність медиків міської інфекційної лікарні до прийому хворих на коронавірус. Саме черкаська інфекційна лікарня, а також лікарня в Умані прийматимуть таких хворих першими.

Уже скоро міська інфекційна лікарня має отримати додаткове обладнання. Ідеться про пульсоксиметри, переносну дихальну апаратуру, насоси для інфузійної терапії, апарат штучної вентеляції, кисневий концентратор і маски.