Черкащани з Італії благають поставитися серйозно до карантину

Італія другою в світі найбільше постраждала від коронавірусу. Станом на 13 березня кількість хворих перевищила 15 тисяч осіб, понад тисячу випадків – смертельних. З 10 березня там ввели карантин. Через кілька днів його запровадили і в Україні – для запобігання хвороби.

У коментарі сайту vikka.ua черкащанки, які десятки років проживають в Італії, розповіли про напруження в країні. Своїх земляків благають прибрати скептицизм у ставленні до коронавірусу.

- Ми теж не переймались, коли в Італії було лише 100 осіб хворих. Нас запевняли, що хвороба зникне, проте через три тижні стало 10000 хворих. Україна вчасно ввела карантин, тому що нашу владу звинувачують у тому, що вона зробила це запізно, – каже уродженка Черкас Аліна, яка 20 років проживає в Мілані.

Розповідає, що в місті все зачинено, крім аптек, тютюнових і журнальних кіосків, а також супермаркетів. Проте всі тримають один від одного дистанцію в один метр. Хворі ходять в масках. Людям, старше 70 років, на вулицю виходити заборонено. Як відомо, 80% загиблих від коронавірусу – люди поважного віку.

- Я намагаюсь весь час бути вдома. Скуповуюсь раз в тиждень так, щоб продуктів вистачало. Так роблять всі, – зауважує черкащанка.

За її словами, в лікарню забирають тільки тяжко хворих. Людей зі слабкими симптомами залишають вдома. Недуг лікують за допомогою кисневих апаратів та жарознижувальних препаратів.

- В госпіталях не вистачає ліжок. Пріоритет в лікуванні надають молодим. Бо ліків від цієї хвороби немає. Якщо організм сильний – побореш, слабкий – то ні. Тому найбільше від коронавірусу гинуть старі люди, – розповідає жінка.

Додає: якщо кількість захворювань не зменшиться, в Італії можуть ввести військове положення.

Майже 19 років в Італії, в місті Бібб'яно, проживає й інша черкащанка Світлана. Жінка родом з Корсунь-Шевченківського. Не на жарт схвильована за українців.

- Хочу донести до людей складність і серйозність ситуації. Бо вірус обговорюють з іронією, ніби він ніколи не зачепить Україну. Я перебуваю в зоні спалаху, але, на щастя, моє місто останнє, де виявили вірус і вжили більш жорсткіших заходів, – ділиться жінка.

В Бібб'яно теж майже все зачинено. В супермаркети людей запускають малими групами, але за умови дотримання дистанції. Переїхати з району в район практично неможливо. Переміщення дозволено тільки з поважних причин.

- На жаль, навіть тут люди сприймають ситуацію не належним чином. Коли оголосили карантин і сказали, що закриють переміщення по Італії, багато хто переїхав з півночі на південь і, звичайно ж, переніс хворобу. Так само і наші люди з Італії повертаються додому. Як на мене, це дуже велика помилка. Я за освітою медпрацівник і щось в цьому розумію. Перші хворі в Італії – пара туристів з Китаю. Відтоді почалась епідемія. Тепер мене трясе за Україну, бо передбачаю аналогічну ситуацію, – каже Світлана.

На її думку, карантин є дієвим заходом убезпечення від хвороби, якщо його дотримуватись належним чином. Землякам жінка радить дослухатись до рекомендацій, які дає МОЗ, та відкласти будь-які подорожі.

- Хвороба дуже контактна, легко передається. Особливо берегти себе мають люди похилого віку та з тяжкими вадами здоров’я. Лікарі радять часто мити руки та прикривати лице рукою, зігнутою в лікті, коли поряд хтось чхає, – додає Світлана.

Станом на 14 березня в Україні зафіксовано три випадки захворювання на коронавірус, один з яких – летальний. Померла 70-річна жителька Житомирської області. На Черкащині хворих не зафіксовано.