“Краще зараз відчути незручності, ніж потім лікувати епідемію”: Бондаренко розповів, як компенсуватимуть збитки від карантину

Міська рада, можливо, перегляне місцеві податки, а підприємці при можливості повинні дозволити своїм працівникам працювати дистанційно в період карантину в Черкасах.

Про це під час брифінгу розповів міський голова Анатолій Бондаренко.

– На наступній сесії ми розглянемо питання щодо збитків. Один з місцевих податків можливо буде переглянутий. Наприклад, податок з нерухомості. Його найлегше зменшити, враховуючи збитки, які понесуть підприємства, – розказує Бондаренко.

За його словами, нині всі страждають від збитків, окрім спекулянтів, які продають маски за завищеними цінами. Бондаренко сподівається, що такі випадки будуть фіксуватися правоохоронцями, і спекулянти будуть покарані.

Щодо недотримання заходів карантину міський голова обіцяє проведення перевірок.

– Перевірки будуть здійснюватися. Національна поліції, муніципальна інспекція. На жаль, законодавство, обмежує вплив органів місцевого самоврядування, – каже він.

Бондаренко говорить, що необхідно обмежити користування громадським транспортом і при можливості відпустити працівників на дистанційну роботу.

– Центральний ринок – протягом наступних днів будуть більш жорсткі рішення. На мою думку, треба обмежувати пересування громадським транспортом. Можливо, буде повністю зупинено громадський транспорт. Рекомендуємо всім підприємствам відпустити працівників на дистанційну роботу, окрім об’єктів, які забезпечують життєдіяльність міста. Краще відчути незручності, збитки і обмежити заходи, ніж потім лікувати епідемію, – каже Бондаренко.

Міський голова наголошує – ситуація надзвичайно серйозна:

– Треба поставитися з розумінням. Мої знайомі в Італії й Іспанії, які раніше сміялися із цих подій, зараз у паніці. Громадяни міста повинні чітко виконувати правила,  – сказав він.

Також Бондаренко додав, що відвідування храмів повинне бути призупинене.

Нагадаємо, міська комісія з питань надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про припинення роботи усіх закладів у місті, крім продуктових магазинів і аптек.

Не пропустіть найважливішого - отримуєте push-сповіщення від команди cknews.pp.ua