Мийте лапки: чи можуть домашні тварини хворіти на COVID-19

Домашні тварини не можуть хворіти на COVID-19. Таку інформацію Суспільному підтвердила ветеринар Валерія Литвиненко. Із її слів, аби собаки чи котики не переносили на собі вірус, люди мають правильно доглядати за тваринами та змінити місця вигулу.

Черкащанка Олександра Курдус – господарка собаки Няші. Тварину дівчина вигулює двічі на день. У період карантину, каже, теж, але старається не спілкуватися з людьми й триматися від них на відстані: – Маршрути не змінилися, на благо біля дому є непотрібний нікому майданчик й собачники вигулюють там песиків.

Протягом останніх двох тижнів, – розповідає Олександра, неодноразово натрапляла на інформацію в інтернеті, що коронавірус може передатися людині через тварин:

– В інтернеті натрапляли звісно на інформацію стосовно того, що тварини можуть передавати вірус. Але дивує рівень необізнаності й дезінформації цих людей. Ну зараз уже почали інформувати, що вірус тварин зовсім інший.

Собаки й справді можуть хворіти на коронавірус, але це не той вірус COVID-19, який нині шириться світом, говорить ветеринарка Валерія Литвиненко. Додає, що для котів таке захворювання взагалі не характерне:

– Коронавірусний ентерит і той коронавірусний ентерит, що є у собак – різний. Тобто собачим хворіють тільки собаки, іншим – тільки люди. Тварини не хворіють людською хворобою і вони не можуть її передавати. Це ми маємо пам’ятати. Тварини тут ні до чого.

Лікарка радить уникати людних місць під час вигулу тварин, мінімізувати тактильний контакт та частіше мити руки. Комбінезони та курточки тварин частіше прати. Господарям собак і котів необхідно купати раз на тиждень та дезінфікувати їм лапи після прогулянок: – – Тваринам мити лапи, усе як зазвичай, можна застосовувати хлоргексидин, якщо вже зовсім панікуєте. Але більше ніяких засобів не треба.

У ветклініці, де працює лікарка Валерія Литвиненко, від початку карантину теж дотримуються нових вимог: персонал обов’язково одягає маски, а тваринам при вході обробляють лапи.