Валерій Макеєв проаналізував перші 50 постанов судів про порушення карантину на Черкащині

Черкаський юрист Валерій Макеєв повідомляє, що вже є перші 50 постанов судів на Черкащині щодо осіб, які порушили правила карантину.

“Є дві діаметрально протилежні Постанови Христинівського районного суду  щодо притягнення громадян до відповідальності за порушення умов самоізоляції, – наводить приклад правник.

“Якщо у справі, коли особа захищала свої права у суді суд не знайшов підстав для притягнення до відповідальності, то суд не ввагаючись постановив Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП щодо  ОСОБА_1 у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення за ст. 44-3 КУпАП.

В іншій ситуації, коли громадянин повернувся з Польщі , та замість дотримання правил самоізоляції почав пиячити та більш того, у п’яному стані керував автомобілем, суд притягнув останнього до відповідальності «по повній» – і за керування у стані алкогольного спяніння, і за порушенням неписанних  станом на 30.03.20 правил самоізоляції.

Як на мене, тут рішення за «правилом Глєба Жеглова» – «Вор должен сидеть в тюрьме»!!!

І попри те, що «ОСОБА_1  заперечував свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, оскільки він не порушував правил карантину про дотримання вимог самоізоляції та не брав на себе відповідних зобов`язань.» http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88590193, суд , не перевантажуючи себе розписуванням мотивувальної частини, «судив не по закону а по справедливості»!, з чим важко не погодитись.” – зазначає юрист.

Якість протоколів, які складає поліція, за словами Валерія Макеєва, наразі суттєво не покращилась. Майже половина усіх зафіксованих порушень карантинних правилна Черкащині фіксується у місті Умань.

“Та, до «лідера» по роботі судів з  розгляду справ за порушення карантину – Умані ( у якої наразі 44% від всіх справ), підтягнулись Черкаси 14%. Трійку «призерів» замикає Жашків  – 10%.“

Серед цікавих рішень на Черкащині юрист відзначиає такі:

– на автодорозі «Київ-Одеса» 148 кілометр АЗС “EFG”, не припинила торгівлю в кафе та продовжувала торгувати продовольчими товарами,

– особа на території «Фермерського ринку» здійснювала торгівлю саджанцями дерев,

– особа не припинила роботу квіткового павільйону та здійснювала торгівлю квітами,

– особа в приміщенні магазину «Вацак» здійснювала розповсюдження державних лотерей”

Також, Валерій Макеєв оприлюднив перелік судових розглядів на Черкащині по “карантинній” статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Завантажити документ [22.15 KB]