На всеукраїнському каналі відбудеться телепрем’єра історичної драми, автор та головний герой якої – черкащани

Повнометражний історичний фільм "Чорний ворон", знятий за мотивами однойменного роману Василя Шкляра, покажуть на 1+1 17-го травня о 21:00. Головну роль у фільмі зіграє черкащанин Тарас Цимбалюк.

Стрічка відтворює одну з найбільш трагічних сторінок в історії України ? боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках.

- Я з самого початку хотів, аби за цим романом був створений фільм. Пам’ятаю, на першій презентації твору люди в залі підводились та кричали: "Екранізувати, екранізувати! – говорить письменник. Під час перегляду "Чорного ворона" глядачі відчують присутність Василя Шкляра у фільмі, адже він озвучив історичні коментарі.

Сюжет стрічки описує історію життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, якому випала доля стати учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Одвічна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються в його селі. Саме тому він відважно жертвує спокоєм та сімейним затишком і починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців і власної родини.

Головну роль Ворона у стрічці виконує молодий український актор Тарас Цимбалюк. Найбільше перед зйомками його підтримував та допомагав тато, який є істориком за освітою та особливо глибоко вивчає тему Холодного Яру. Образ Тіни, коханої Ворона, у фільмі втілила Ксенія Данилова.

Народна артистка України Наталя Сумська у кінопроекті стала ворожкою Явдохою. Нагадаємо, саме за цю роль акторка визнана переможницею Четвертої Національної кінопремії "Золота Дзиґа" в номінації "Найкраща жіноча роль другого плану". Олексій Тритенко у драмі втілив образ головного антагоніста ? чекіста Птіцина. А чекістом Євдокімовим став Андрій Мостренко.

Побачать глядачі у фільмі і відомого українського музиканта Сергія Бабкіна. Він втілив образ містичного Варфоломія - вічного гайдамаки, який веде аскетичний спосіб життя та живе у підземеллях Мотронинського монастиря, що свого часу був укриттям повстанців.