Лікарі смілянської “швидкої” 40 разів виїздили на виклики з підозрою на коронавірус

Смілянська станція швидкої медичної допомоги є центральною серед 4 міст і районів нашого куща потенційного госпітального округу. Тут працює 19 бригад швидкої допомоги, які складаються із фельдшерів та лікарів. У Смілі та Смілянському районі – 8 бригад, 3 бригади обслуговують – Кам’янку, 5 – Городище, 3 – у Корсуні. Бригади смілянської швидкої розташовані таким чином: 4 екіпажі знаходяться у центрі, біля райлікарні, 3 – у районі станції ім.Шевченка, одна – у Ротмістрівці.

Головний лікар Станції швидкої допомоги – досвідчений лікар Володимир Лимаренко, який працює у швидкій понад 26 років, розповів, що у зв’язку із коронавірусом сміляни стали викликати швидку допомогу набагато рідше.

– Наші люди багато читають, цікавляться новинами, добре обізнані. Знають, що треба уникати контакту з хворими, з потенційними носіями вірусу, тому стали менше викликати швидку допомогу, – говорить Володимир Лимаренко для сайту Сміла.ua. – З початку березня було 40 випадків, коли ми возили хворих із підозрою на ковід. Майже всі ці випадки не підтвердились. Перевезенням хворих на коронавірус займається спеціальна мобільна бригада, забезпеченням і функціонуванням якої опікується відділ охорони здоров’я Смілянської міської ради. Ми зараженими на ковід не займаємося. Ми повинні здійснити перевозку хворих до лікарні та надати медичну допомогу під час перевезення.

– Дякувати Богу, у Смілі зменшилась кількість ковідних хворих, менше викликів. Але роботи і сумної статистики по захворюваності нам підкинула Кам’янка, зараз лідирують по ковід Корсунь і Городище, – сумно констатує головний лікар Станції швидкої допомоги.

Володимир Лимаренко зазначив, що медики швидкої зараз поки що забезпечені всім необхідним для роботи. Дякуючи вищому керівництву швидкої допомоги, владі міста Сміла і Кам’янки, завдяки турботі спонсорів та підприємців, лікарі та фельдшери мають захисні костюми, маски, печатки, окуляри, шоломи. Засоби захисту поки що є, а от лікарів швидкої дуже мало. Криза з нехваткою медичних працівників дається взнаки. Через мізерні зарплати люди мусять шукати іншої роботи, виїжджають працювати за кордон.