Суд відмовився взяти під варту ймовірного організатора вбивства журналіста Сергієнка

Городищенський суд Черкаської області 18 червня відмовився взяти під варту ймовірного організатора викрадення, катування та вбивства журналіста Василя Сергієнка у 2014 році. 

Про це повідомляє видання Watchers.

Прокурорка Вікторія Дидич просила арештувати обвинуваченого в організації злочину Вадима Мельника. На момент суду він був під нічним домашнім арештом.

За словами прокурорки, існують ризики переховування Мельника. Також Вікторія Дидич наголосила, що обвинувачений може впливати на свідків, які ще не допитані.

– Ще не допитані інші підозрювані у цій справі, які на даний час перебувають у розшуку. Крім того, матеріали судового розгляду ще не досліджені, – зазначила пані Дидич.

Натомість адвокати Мельника послалися на те, що справа слухається уже довго, а Мельник потребує лікування та від’їзду в санаторій. Тому, наголосив адвокат Володимир Романченко, обвинуваченому потрібно змінити запобіжний захід, але не на арешт, а на особисте зобов’язання.

Судді Людмила Синиця, Володимир Черненко та Леонід Подорога вирішили не змінювати запобіжний захід для Мельника, а продовжили на 2 місяці термін нічного домашнього арешту.

Всього у справі офіційно 5 обвинувачених: Роман Недибалюк, Віктор Горбенко, Володимир Воронков, Вадим Мельник і Валентин Завражин. За версією обвинувачення, вони викрали, катували та вбили журналіста у квітні 2014 року. Під вартою перебуває лише Воронков. Решта обвинувачених – на різних формах запобіжних заходів, які не передбачають перебування в ізоляторі.

Шостий фігурант, Валерій Федоров, в розшуку. Існує непідтверджена версія про те, що він може бути вже неживий. Федоров (разом з Воронковим) ймовірно був одним з двох осіб, які безпосередньо вбили Сергієнка. Решта обвинувачених, окрім організатора Мельника – це група осіб, якій інкримінують викрадення журналіста, його поранення та передачу групі вбивць. Сьомий фігурант – Валерій Іносов, який ймовірно керував групою викрадачів, був затриманий у США у 2018 році, проте досі не екстрадований в Україну.

Нагадаємо, Василь Сергієнко був убитий 4 квітня 2014 року. Його викрали у дворі власного будинку, а наступного дня тіло знайшли в лісі зі слідами тортур. У цій справі затримали п’ятьох підозрюваних — Недибалюка, Горбенка, Воронкова, спортсмена Валентина Завражина і власника київського спортклубу “Тай” Вадима Мельника, якого слідство вважає організатором. Мельника затримали 16 травня 2017 року в Києві. Із 18 травня 2017 року він безперервно перебував під вартою.

22 серпня 2019 року колегія суддів Городищенського районного суду винесла ухвалу про зміну запобіжного заходу підозрюваному в організації вбивства журналіста з Корсуні Василя Сергієнка – Вадиму Мельнику. Відповідно до ухвали суду, Мельнику змінили запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, дозволивши відвідувати медичні заклади.

Раніше цей же суд відпустив під домашній арешт Віктора Горбенка та Романа Недибалюка, що підозрюються у вбивстві черкаського журналіста Василя Сергієнка.

14 листопада 2019 року Кропивницький апеляційний суд ухвалив рішення, згідно з яким Вадима Мельника повинні знову взяти під варту.

15 грудня суддівська колегія Городищенського районного суду Черкаської області продовжила на два місяці арешт Віктору Горбенку та Роману Недибалюку (перебувають під домашнім арештом), а також Володимиру Воронкову (перебуває в СІЗО).

8 січня Городищенський районний суд повторно змінив запобіжний захід Вадиму Мельнику з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт із застосуванням електронного засобу контролю. 9 січня прокуратура внесла апеляційну скаргу на таке рішення суду.

3 лютого Віктору Горбенку та Роману Недибалюку пом’якшили запобіжний захід із домашнього арешту на частковий домашній арешт.