Лише 12 % черкащан виступають проти участі у виборах місцевих партій, – редакційне опитування

Нині тривають дискусії щодо можливої участі у майбутніх місцевих виборах партій, так би мовити, містечкового рівня. Типовим прикладом таких політичних проектів є наше ВО «Черкащани». На минулих виборах, які відбулися восени 2015 року, ця місцева партія здобула у виборчих змаганнях до обласної ради другий результат. А зараз після певних пертрубацій в облраді взагалі має найбільш чисельну фракцію.

Провладна партія президента Зеленського «Слуга народу» виношувала ідею недопусти до участі у майбутніх місцевих виборах таких проектів. Для цього «слуги» пропонували внести зміни у виборче законодавство, щоб політичні сили брали участь у двох третинах областей і мали право заходити у місцеві ради, якщо подолають прохідні 5 % по всій Україні.

Та все ж переміг здоровий глузд і парламентські фракції відмовилися від обмеження участі у виборах так званих містечкових партій.

Наша редакція вирішила дізнатися думку черкащан щодо їх ставлення до участі у виборах таких політичних проектів місцевого «розливу».

Як показали результати опитування, лише 12 % наших активних читачів виступають категорично проти участі у виборах місцевих партій. А більшість наших земляків (25 %) переконані, що все залежить не стільки від формату політсили, а від того, хто буде представлений у партійних списках на виборах до місцевих рад.

Чималій частині громадян, які взяли участь в опитуванні (16 %), взагалі байдуже чи це партії всеукраїнського масштабу, чи це місцеві проекти. Ще 12 % опитаних переконані, що для місцевих виборів такі містечкові політпроекти цілком підходять. Ну, і як приклад такого позитивного місцевого партійного утворення 8 % наших земляків, які відповіли на запитання нашої анкети, називають ВО «Черкащани». Щоправда, тільки 2 % наших активних читачів хочуть взяти участь в такому містечковому політпроекті.

До речі, попри твердження ЗЕ-команди, що вони не будуть перешкоджати участі у виборах місцевим партіям, все таки 4 % із тих, хто взяв участь в опитуванні, вважають, що нинішня влада буде старатися недопустити такі політструктури до виборчого процесу.

Як негатив щодо всеукраїнських партій, наші читачі (3 %) називають те, що ці політичні сили керуються з Києва і, відповідно, повністю підпорядковані столичним вождям.

Отож, як видно із редакційного опитування, більшість черкащан досить позитивно ставляться до участі у виборах місцевих партій. А головним для них при голосуванні на виборчих дільницях є те, хто буде входити у партійні списки.