Викрито зловмисників, що незаконно збули 4 тонни пороху з казенного підприємства

Правоохоронці викрили угрупування, що за вісім місяців збуло 4 тонни пороху на території восьми областей України. Серед них – і Черкаська. За допомогою такого “бізнесу” зловмисники отримали 4 млн грн прибутку.

Про це повідомляє пресслужба ГУНП в Черкаській області.

Упродовж року зловмисники створили розгалужену мережу постачання пороху. Вибухову речовину вони отримували з казенного підприємства та реалізовували “товар” за допомогою одного з поштових операторів.

Лише упродовж останніх восьми місяців зловмисники незаконно збули понад чотири тонни вибухової речовини, отримавши близько 4 мільйонів гривень нелегального прибутку.

15 липня слідчі і оперативники поліції разом із працівниками прокуратури провели 50 обшуків на території Львівського, Сумського, Полтавського, Дніпропетровського Черкаського, Донецького, Київського та Херсонського регіонів. До проведення процесуальних дій залучили понад 500 правоохоронців.

Під час обшуків правоохоронці вилучили понад півтонни вибухових речовин, зброю, боєприпаси та устаткування для їх виготовлення. Також було вилучено грошові кошти та документи, за допомогою яких зловмисники легалізовували списання вибухових речовин на державних підприємствах.

Учасникам злочинної групи готується вручення повідомлень про підозру за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, вчинене групою осіб – ч. 3, ст. 28, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Також вирішується питання щодо обрання зловмисникам запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.