Рівень злочинності Канівщини є вищим загальнообласного

За повідомленням начальника Канівського відділу поліції, підполковника поліції Юрія Лугіна стало відомо, що протягом 5 місяців цього року до Єдиного обліку Канівського ВП зареєстровано 1544 заяви та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що сталися на території Канева. З метою оперативного реагування на події кримінального та адміністративного характеру та інші події працівники Канівського відділення поліції здійснили 1470 виїздів.

Протягом останнього місяця в Каневі та районі було скоєно 2 вбивства, 1 замах на вбивство, 1 факт нанесення тяжких тілесних ушкоджень, після яких людина перебуває в лікарні без свідомості, пише “Канівчанка“.

За інформацією заступника керівника Золотоніської місцевої прокуратури Олександра Кириченка: «Впродовж 5 місяців до журналу Єдиного обліку Канівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області зареєстровано 2608 заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, з яких 238 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Закрито 173 кримінальних проваджень, 108 направлено до суду, з них 26 з угодами про визнання винуватості та примирення, 4 з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру та 2 з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 44 КК України. В залишку на кінець травня 2020 року становить 881 кримінальне провадження, з них з підозрами 3. Рівень злочинності на 10 тисяч населення є вищим загальнообласного і становить 45,8 (у області – 37,7).»

Правоохоронні органи попри 100-відсоткове реагування на виклики мають суттєві проблеми, зокрема, щодо розслідування справ та їх документування, що сприяє посиленню криміногенної ситуації в місті. Також суттєво заважають розслідуванню справ  кадрові проблеми. На запитання Володимира Святелика, щодо вакансій у Канівському  відділі поліції Юрій Лугін проінформував, що  на сьогодні штат потребує 11 працівників.

Депутати міської ради аби покращити діяльність правоохоронних органів ініціювали підготовку пропозицій зі зміни законодавства України щодо покращення роботи поліції та направити їх до Асоціації міст України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.