Чому на одному із черкаських пляжів щороку гинуть люди

У Черкасах на одному з місцевих пляжів щороку гинуть люди. А орендар ділянки, яка впритул наближена до води продовжує ігнорувати вимоги норм безпеки, які мають бути забезпечені у місцях для такого відпочинку. Контролюючі органи неодноразово проводили перевірки, однак, кажуть, на водоймі досі небезпечно. Репортаж кореспондентки «5 каналу» Яни Лимаренко.

За останні 4 роки 5 людей загинули поблизу невеликої ділянки пляжу, востаннє вода забрала життя кілька днів тому.

Трагедія сталася під час прогулянки на катамарані: батько кинувся у воду рятувати сина.

Утім справа не лише у відсутності жилетів, кажуть рятувальники, а й у тому, що це місце зовсім не облаштоване для відпочинку на воді.

Попри це, зазвичай на пляжі велелюдно. Відпочивальників не зупиняють навіть знаки про заборону купатися.

Інспектори навідуються сюди з перевірками регулярно, але орендар уперто ігнорує усі приписи.

Власник території виправдовується: жилети до катамаранів є, а щодо інших зауважень – не згодний, бо орендує лише землю.

Представники міськради показують кадастрову карту. Ділянку взяли в оренду 11 років тому, на 49 років. Її територія закінчується рівно за метр до берега. Ось чому власник пляжу не несе жодної відповідальності за місце для купання.

У мерії пояснюють, незважаючи на приписи ДСНС-ників, договір оренди розірвати не можуть.

За законом заборонити людям купатися навіть на необлаштованому пляжі не можуть, кажуть надзвичайники. Тому після чергової безрезультатної зустрічі з орендарем – звернулися із заявою до поліції та прокуратури з вимогою покарати власника ділянки, який хоче заробляти, але не хоче дбати про безпеку відпочивальників.