Судді, що розголосила таємницю слідства по справі вбитого журналіста, оголошено підозру

Судді Городищенського райсуду Людмилі Синиці оголошено підозру за розголошення даних оперативно-розшукової діяльності та за втручання в діяльність працівника правоохоронного органу. Відбулося це 16 липня 2020 р. після чергового засідання, на якому колегія продовжила запобіжні заходи трьом фігурантам справи вбивства Василя Сергієнка.

Читайте також: Вбивство журналіста Сергієнка: суд відмовився арештувати знайдені при обшуці мільйони екснардепа

Про це повідомляє журналістка Людмила Добровольська.

Представник Генпрокуратури за дорученням заступника генерального прокурора України Андрія Любовича намагався вручити підозру в коридорі установи в присутності свідків. Оголошення підозри зафіксовано технічними засобами. Суддя не прийняла документ і без коментарів піднялася на другий поверх райсуду.

Відео зі сторінки у «Фейсбуці» Олега Собченка

Порушення суддя вчинила ще торік, розголосивши під час одного з засідань дані іншої кримінальної справи по замовнику. Не зважаючи на попередження прокурорів про неправомірність такої поведінки. Від того часу справа щодо суддівського свавілля перебувала в єдиному реєстрі Державного Бюро Розслідувань, і лише зараз їй дали поштовх.

Олег Собченко, товариш вбитого Сергієнка відзначає:

Василь Сергієнко був учасником Автомайдану й активістом партії “Свобода”. 4 квітня 2014 року його викрали з будинку в місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області. Чоловіка побили і поранили ножем при викраденні, потім вивезли до лісу і катували. Тіло журналіста виявили в лісі за 15 км від Корсуня-Шевченківського з численними слідами тортур .

У жовтні 2015 року тодішній начальник управління МВС України в Черкаській області Владислав Пустовар повідомив, що журналіста викрали, катували й убили дві групи бандитів із Києва.

У справі про викрадення й убивство Сергієнка обвинувачуються Роман Недибалюк, Віктор Горбенко, Володимир Воронков, Вадим Мельник і Валентин Завражин.