ВО “Черкащани” стурбовані ситуацією з лікарями, які постраждали від COVID-19

У ВО “Черкащани” стурбовані ситуацією, що склалася навколо лікарів та їхніх родин, які постраждали внаслідок захворювання на COVID-19.

Зокрема, у партії обурені випадком затягування визнання Управлінням Держпраці того факту, що лікар Олег Гайда заразився COVID-19 на робочому місці.

Відкритий лист політсили – далі.

“Відкритий лист Ради ВО «Черкащани» Президентові України В. Зеленському, Прем’єр-міністрові України Д. Шмигалю, Міністру охорони здоров’я М. Степанову, Голові Черкаської обласної державної адміністрації Р. Боднару щодо захисту законних прав та інтересів лікарів та їх родин, які постраждали внаслідок захворювання на COVID-19

Шановний пане Президенте!

Шановний пане Прем’єр-міністре!

Шановний пане Міністре!

Шановний пане голово Черкаської ОДА!

В публічній площині, державні діячі різного рівня прирівнюють лікарів, які працюють з хворими на COVID-19 до захисників України. І справді всі працівники медичної сфери знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом.

Сьогодні лікарі інфекційних відділень та й усі медики демонструють саможертовність та професіоналізм, перебуваючи на ногах дві, а подекуди й три зміни. При цьому – кожної миті вони наражаються на небезпеку зараження себе та своїх близьких.

На жаль, ми всі дуже добре розуміємо, що стан інфекційної безпеки в Україні в цілому та медичних закладах зокрема – катастрофічно низький. Про це свідчать найвищі в Європі показники внутрішньолікарняного зараження.

За весь час пандемії, ми, представники ВО «Черкащани», змогли акумулювати допомогу для наших медиків на мільйони гривень, слідкували за її адресним розподілом.

Саме наші представники забезпечували роботу волонтерського штабу у місті Черкаси. Тому ми дуже добре обізнані з реальним станом речей щодо протидії COVID-19 в нашому регіоні та особистого внеску окремих лікарів у боротьбу із пандемією.

Саме тому нас обурює ситуація, що склалася довкола смерті від коронавірусу відомого черкаського хірурга Олега Гайди.

Всі хто слідкував за діяльністю лікаря, дуже добре обізнані щодо його фахового рівня та відповідальності. Держава мала б так само відповідально поставитися до долі родини Олега Гайди.

На жаль, все суспільство з обуренням спостерігає за тим, як різного роду комісії Держпраці вимагають доказів, що Олег Михайлович заразився коронавірусом саме під час виконання їм службових обов‘язків, а, скажімо, не в магазині. Ну як таке безглуздя можливо вимагати?

Ми можемо тільки здогадуватися щодо реальних причин таких дій – чи то непрофесіоналізм, чи намагання підкорегувати статистику, чи незрозуміле бажання економії коштів, які мають виплачуватися сім’ям загиблих медичних працівників.

У будь-якому випадку такий злочинний підхід відверто демотивує медиків. Відтепер кожен із лікарів задумається, чи варто йти на роботу, коли у разі зараження та, не дай Боже, смерті, держава може залишити їх родини напризволяще.

Ми закликаємо Президента України, представників виконавчої гілки влади, здатних вплинути на вирішення ситуації, забезпечити реалізацію законних прав та інтересів лікарів! Зокрема, спростити для комісій процедуру за якою відбувається визнання зараження лікарів коронавірусом саме під час виконання ними своїх службових обов‘язків.

Звертаємося також до всієї лікарської спільноти із закликом не замовчувати проблему та встати на захист родини свого загиблого колеги Олега Гайди, який віддав своє життя, рятуючи інших.

Адже в такій ситуації можуть опинитися сім’ї інших медиків, які сумлінно ставляться до виконання своїх обов’язків.

Рада ВО «ЧЕРКАЩАНИ»”

*Політична реклама