Черкащанам розповіли, як не дозволити обважити себе на ринку

Покупців часто обважують, особливо на ринках та ярмарках. Як цього уникнути? Кожен торговець хоче вигідно продати свій товар. Але дехто не цурається обманювати покупця. Розповідають у обласній Держпродспоживслужбі.

На ринках використовують різні способи обману покупців. Головне, що повинен пам’ятати покупець, це бути уважним. Якщо стежити за діями продавця, не відволікатися на розмови по телефону або самому підрахувати вартість товару, то і продавець не стане ризикувати і обманювати покупця.

Найчастіше продавці ставлять ваги не рівно, а під кутом. Ви цього можете не помітити, бо ваги заховані за товаром. Вам повідомляють тільки кінцеву вартість. Попросіть показати вам ваги під час зважування. Необхідно переконатися, що на циферблаті встановлено «0».

Психологи стверджують, що набагато простіше обрахувати покупця, який купує відразу кілька позицій. І якщо продавець при цьому називає вагу і вартість товарів, то вже на третьому мало хто зможе запам’ятати, яка вага і яка вартість були першого товару.

Слідкуйте, щоб продавець важив все, не поспішаючи. Якщо вам здається, що продавець зважує товар поспіхом, це ознака того, що він точно щось мудрує. Тоді вже краще купувати в іншому місці.

Іноді продавець відволікає покупця бесідою, пропонує взяти ще щось з його товару, поки він зважить обраний. Або продавець різко кидає товар на ваги і тут же знімає, щоб покупець не встиг помітити вагу товару.

Якщо у вас виникли сумніви щодо правильності зважування товару, використовуйте контрольні ваги, які є на кожному ринку. Споживач має право перевірити точність ваги відпущеного товару. Контрольні ваги повинні розміщуватися в окремо відведеному та доступному місці для споживачів. Не йдіть без переважування.

Пам’ятайте, всі ваги повинні бути опломбовані.

Особливе занепокоєння викликає те, що останнім часом на ринках та ярмарках суб’єкти господарювання масово використовують вагові побутові пристрої невідомих виробників, які фальсифіковані під ваги торгового призначення, і які відповідно до вимог законодавства, заборонені для використання.

З огляду на це, Держпродспоживслужба рекомендує:

–     споживачам бути уважними, здійснюючи покупки товару, що підлягає зважуванню;

–    уникати зважування товару на  вагах невідомого походження, з відсутнім маркуванням та повірочним тавром, які мають зовнішні пошкодження або ознаки переробляння;

–  вимагати від суб’єктів господарювання документи, які підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки;

–    юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, які здійснюють торгівлю  з використанням зважувальних приладів, дотримуватися правил торгівлі та відмовитися від використання ваг, які не відповідають метрологічним вимогам.

Наголошуємо, що під час проведення торговельно-комерційних операцій забороняється використовувати несправні, перероблені засоби вимірювальної техніки або такі, що не пройшли періодичну повірку.

Шановні споживачі! У випадку порушення ваших прав на достовірність результатів вимірювань, використання суб’єктами господарювання несправних зважувальних приладів або таких, що не пройшли періодичну повірку, звертайтеся до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Управління захисту споживачів:

(0472) 33-12-08