Уряд не може відразу підвищити зарплату медикам до 20-25 тис. грн, – Степанов

[b][/b]З 1 вересня 2020 року зарплати буде підвищено максимум на 3,5 тис. грн.

Рівень заробітної плати медичних працівників, який діє протягом усіх років незалежності України, є соромом. І соромно так цінувати медиків, до яких люди звертаються за здоров’ям. Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає “112.ua”.

“Я завжди вважав, що той рівень заробітної плати медичних працівників – просто неприпустимо. Ми послідовно повинні вивести заробітну плату наших медичних працівників на гідний, адекватний, справедливий рівень, на якому вона повинна бути. Що стосується конкретних цифр, то я вважаю, що мінімальна зарплата лікаря, який приходить після інтернатури, повинна бути в межах 20-25 тис. грн. І це ми вважаємо справедливим рівнем для початку кар’єри медичного працівника, лікаря”, – сказав він.

Що стосується підвищення, яке відбуватиметься з 1 вересня 2020 року, то воно розраховано на те, що зарплата буде підвищена максимум на 3,5 тис. грн.

“Одночасно за один день зробити підвищення заробітної плати до тих цифр, які я озвучив, тобто до 20-25 тис. грн, – це досить важко. Але я хочу підкреслити, що я не пригадую, щоб в інші часи влада підвищувала заробітну плату нашим медичним працівникам. Тому ми рухаємося в цьому напрямку, і я буду відстоювати постійно підвищення заробітної плати і буду боротися за роботу кожного нашого лікаря і медичного працівника, щоб вона була правильно оцінена в нашій країні”, – підсумував міністр.

Нагадаємо, раніше Максим Степанов заявив, що мінімальна заробітна плата лікаря повинна стартувати від 20-25 тисяч гривень. Він також повідомив, що уряд не зможе підвищити зарплату медикам, які працюють у навчальних закладах.