Літній призов до армії 2020: кому надається відстрочка і куди звертатися за допомогою

Відстрочка від строкового призову на військову службу в Україні повинна надаватися абітурієнтам, які закінчили школу в 2020 році. Вони мають безперешкодне право на отримання вищої освіти.

Про це заявив глава Міноборони України Андрій Таран під час свого виступу у Верховній Раді 17 липня, пише “Главред”.

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів українці, які не досягли 20-річного віку, призиваються на військову службу тільки за власним бажанням, яке повинно бути підкріплено заявою.

Таким чином, випускники шкіл мають право не йти до армії та вступати в університети.

“Випускники шкіл можуть абсолютно безперешкодно реалізувати своє право на продовження освіти. Рішенням уряду було визначено, що громадяни у віці 18-19 років можуть бути призвані на військову службу тільки за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою”, – підкреслив Таран.

Також відомо, що у міністерстві оборони рекомендують дати відстрочку особам призовного віку, які вступають до магістратури. Термін дії відстрочки – до 1 жовтня 2020 року. Рішення приймає приймальна комісія, яка може відмовити в наданні відстрочки.

Як отримати відстрочку від армії Для отримання відстрочки потрібно принести до військкомату документи з навчального закладу, куди вступає абітурієнт, які підтверджують таке право громадянина відповідно до чинного законодавства.

Куди звертатися у випадку проблем Міністр оборони Андрій Таран радить дзвонити на гарячу лінію міністерства оборони: 0 800 50 04 42. Інші контакти можна знайти на сайті оборонного відомства.

Раніше у Міносвіти розповіли, що відстрочку від призову до армії можуть отримати громадяни 18-19 років, а також випускники коледжів і університетів. Незважаючи на заяви, цим категоріям громадян надходять повістки, що ускладнює для них питання вступу до вишів.