Як черкаські школярі розпочнуть навчання з 1 вересня, – плани урядовців

15 липня Комітет освіти, науки та інновацій, т.в.о. МОН Сергій Шкарлет та головний санлікар Віктор Ляшко оприлюднили плани та заходи для організації нового навчального року 2020-2021 в Україні. Днями Уряд має ухвалити запропоновані заходи.5.

Попередні заходи оприлюднені Комітетом освіти, науки та інновацій.

Відповідно, до пропозицій Комітету територію України поділять на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Дистанційне навчання проводитиметься для навчальних закладів, які перебуватимуть у червоній зоні. Адже це означає, що там кількість захворювання продовжує зростати і епідемічна ситуація залишається загрозливою, а тому, щоб не наражати дітей на небезпеку та протидіяти поширенню коронавірусної хвороби навчальний процес організовуватимуть дистанційно. Щоб відповідний регіон був визнаний «червоною» зоною, кількість хворих там повинна щоденно зростати на 50 % в порівнянні з попередніми показниками, тоді в цих населених пунктах чи регіонах закриватимуть навчальні та громадські заклади, зупинятимуть громадський транспорт та посилюватимуть карантинні заходи. Протягом п’яти днів ситуація у «червоній» зоні спостерігатиметься і якщо кількість хворих буде падати, то карантинні заходи пом’якшуватимуть. Рішення про надання регіону чи населеному пункту статусу «червоної» зони прийматимуть ТЕБ та НС. Для цього урядом будуть розроблені чіткі рекомендації.Відслідковувати до якої зони належить той чи інший населений пункт можна буде за розробленою інтерактивною мапою, яка оновлюватиметься щодня та розміщуватиметься на сайті:Covid-19. Нині карта вже розробляється.

Уряд України передбачає, що організація навчального процесу може проходити за трьома сценаріями: — в регіонах, де кількість захворювання триматиметься на низькому рівні, навчальний процес проходитиме в звичайному режимі. — в регіонах, з високим приростом хворих, «червона» зона, навчання організують дистанційно. — в регіонах з середнім приростом хворих навчання відбуватиметься за змішаною формою, де поєднуватиметься очне та дистанційне навчання з дотриманням дистанції між учнями та протиепідемічними заходами, як температурний скринінг, дезінфекція рук, провітрювання і кількаразове прибирання приміщень. Виїзд і в’їзд до червоної зони контролюватиметься Нацполіцією.

Сьогоднішня ситуація в Україні із захворюваністю на коронавірус дає можливість сподіватися, що навчальний процес восени розпочнеться за третім сценарієм зі змішаною формою навчання.

В такому разі, у школах учні та працівники повинні: — дотримуватися дистанції у 1,5 м, але використання засобів індивідуального захисту можливе за певних умов. — не проводитимуться масові заходи та екскурсії. — збори педагогічних колективів проводитимуться у дистанційній формі. — адміністрація навчальних закладів повинна запобігти масовому скупченню великої кількості людей. — школярів розмежують відповідно до їх віку. — окремі заняття проводитимуться на свіжому повітрі чи комбіновано. — учням, які належать до груп ризику, мають хронічні захворювання, хвороби легень, розлади імунітету, цукровий діабет, буде рекомендовано навчання за екстернатною формою чи дистанційно.

Дистанційна форма для учнів початкових класів повністю використовуватися не буде, про що останнім часом дуже хвилювалися батьки. Також вчителям не будуть щотижня робити тести на коронавірус. На карантин школи закриватимуть від 7-ми до 14-ти днів. Також приїздити в Україну дозволять студентам закордону. Остаточне рішення про організацію навчального процесу незабаром ухвалять на засіданні Кабміну.