В Умані після карантину відновили екскурсії підземеллям

Екскурсії Уманським підземеллям відновили працівники заповідника “Стара Умань” після карантину, розповів його директор Владислав Давидюк. Аби ще більше зацікавити відвідувачів, маршрут оновили. Про це повідомляє «Суспільне«.

У колишньому Василіанському монастирі – одній із найстаріших будівель Умані, колись був її освітній центр, розповів директор історико-архітектурного заповідника „Стара Умань“ Владислав Давидюк.

Хоч ченці другу сотню років, як тут не живуть, зазначив Владислав Давидюк, аби провести екскурсантів у підземелля, на вході чекає монах – працівник заповідника Євген Гуменюк.

За його словами, монастир було засновано у 1765 році. Через рік виділили кошти на будівництво кам’яного монастиря, тому що перший був дерев’яний.

Зараз у відремонтованій частині монастиря – заповідник “Стара Умань”, повідомив її директор. 2016-го для відвідувачів тут відкрили монастирське підземелля – систему ходів та келій, де три століття тому ченці шукали усамітнення, а у разі потреби – можливість утекти від нападників.

Для того, щоб привести все до ладу вивезли два КамАЗи сміття. Прибрали і зробили екскурсійну виставку.

Усередині, у підземеллі, улітку та взимку температура однакова – 12 градусів, зазначив Євген Гуменюк. Тому окрім масок, каже, радить гостям одягати ще й верхній одяг. Опісля проводить відвідувачів лабіринтами катакомб.

Подбали тут і про вибагливих туристів, і про любителів містики, розповідає Євген Гуменюк. Келії та робочі зони працівники заповідника облаштували відповідним антуражем. А нині ще й додали театралізовані елементи екскурсій.

Екскурсовод Євген Гуменюк розповів, що у підземеллі можна побачити сліди різних епох: у склепі для монахів – чани для квашеної капусти, побудовані два століття потому радянськими солдатами. Директор заповідника Владислав Давидюк зазначив, що частина підземелля ще недосліджена. Вона йде вглиб під центральну вулицю Умані. Ймовірно там з’єднується з іншими тунелями.

Зі слів директора заповідника, монастир планують відновити.