“Мене не повинні були знайти”, – Ботнар розповів про “завдання” злочинців і про небажання черкаської поліції його шукати

Заступник міського голови Юрій Ботнар сьогодні під час брифінгу повідомив, “технічним завданням” замовлення його вбивства передбачалось, щоб його “ніколи не знайшли”. Як ми вже повідомляли, про спецоперацію він дізнався в той момент, коли оперативники вирішили його туди залучити.

– Після цього я ні з ким не контактував. Тож найбільше хвилювався за емоції рідних. Я розумів, що мене не вбиватимуть, а вони про це не знали, для них я просто зник. Про спосіб убивства я не маю права повідоляти, одна він мав бути надзвичайно жорстоким. І я бачив фото, які пред’явили замовнику, – це моторошна картина. “Технічним завданням” було, щоб мене більше ніколи не знайшли. І замовник, побачивши фото, втішився “роботою”, – повідомив Юрій Ботнар, ще раз подякувавши ДБР та СБУ за професійність і за те, що врятували йому життя.

Між тим, на думку Ботнара, черкаська поліція, яка не була в курсі проведення спецоперації, явно не збиралась шукати зниклого посадовця і всіляко затягувала розслідування навіть на початковому етапі, коли до правоохоронців звернулись рідні із заявою.

– Я вдячний команді “Свободи”, які оперативно забили на сполох, міському голові Анатолію Бондаренку за реакцію на моє зникнення і підтримку родини. Однак, мені так здалося, якби воля деяких високопосадовців черкаської поліції, то мене б і не знайшли. Мене ніхто не збирався шукати з черкаської поліції, вони зволікали, затягували на початковому етапі. На жаль, за час керівництва Валерія Лютого, в деякі посадовці черкаської поліції міцно зрослись із кримінальними угрупованнями, а ці угруповання стали більшими і міцнішими. Тому ми маємо активізувати свої зусилля щодо ухвалення законодавства про самозахист і про цивільну зброю. Бо злочинці зброю мають, в тому числі і виконавці цього злочину її мали. Ця ситуація також вказує на неймовірну необхідність встановлення системи “Безпечне місто”, наша команда вносила ці пропозиції, однак деякі чиновники в Черкаській міській раді саботують цю програму. Зараз на порядок денний Черкаської міськради внесені відповідні пропозиції, і ми мусимо нарешті встановити камери відеоспостереження, – наголосив заступник мера.

Ботнар також наголосив, що нині в Україні жоден громадянин не може почуватися в безпеці, однак охорону він наймати не буде, бо для надійної охорони в подібних випадках його зарплати недостатньо. Що ж до державної охорони, яку б мали безкоштовно пропонувати в поліції при подібних ризиках, – то йому таких пропозицій не було.

– Розраховую на Бога, СБУ і на себе. Однак після того, як я майже вмер, я буду більше і відвертіше говорити такого, що було не прийнято говорити в цих стінах. Я не зупиняю свою роботу і сконцентруюсь на праці на благо нашого міста, – наголосив Ботнар, додавши, що коли раніше розглядав різні варіанти своєї участі у майбутніх місцевих виборах, то після останніх подій взяв паузу у цих роздумах.

– Повірте, з вечора середи в мене дуже багато думок, бо багато про що треба серйозно подумати. Єдине, що я обіцяю, так це те, що буду і надалі активно працювати, – підсумував Ботнар.