“Людям треба не фонтан, а сало і клубніка”: на площі 700-річчя борються із стихійними торовцями

Стихійна торгівля на площі 700-річчя в Черкасах – це давно наболіле для міста питання. Сьогодні воно було вкотре підняте: в зв’язку з завершенням основних робіт з реконструкції площі, всіх адептів стихійної торгівлі наполегливо просили переміститись у спеціально відведене під ринок місце. Відстань до облаштованих торгових рядів і кількох павільйонів – 20. Розповів очільник управління інспектування Станіслав Коломієць.

“Під натиском інспекторів нашого Управління та за сприяння поліції, присутність якої дозволяла контролювати «градус агресії», вдалось таки всіх перемістити. Проте який галасливий і багатослівний опір нас зустрів! З аргументів: «кому треба той хфонтан і площа, людям треба сало і клубника» та «хочемо стояти де є тєкучка» (с). Проте вразила мене не так ця нахабність, як цинічність із якою ринкові активісти поставились до своїх же, здавалося б, колег.

Більшість з тих, хто розгорнув сьогодні зранку торгівлю на площі, були звичайними селянами, що привезли на продаж власну городину. Вони першими виконали наші вимоги і спокійно перемістились до відведеного під ринок місце. В цей час перекупники марно ламали у суперечках списи: галасували, «брали горлом», бідкались, погрожували. А коли побачили, що частина людей перемістилась до ринкової зони, то почали лаятись і погрожувати вже їм! Мовляв як це ви перейшли, а ну стійте як і ми. Від слів перейшли до діла і на наших очах почали перегортати жіночкам ятки з товаром. Це був справжній терор в середині маленької спільноти. Подальшому насиллю змогла запобігти лише поліція.

Вигляд свіжовідремонтованої площі вже почав псуватись: сліди м’яса, риби та молочки на новій плитці, сміття у фонтані та на газонах. Місцеві мешканці, з якими нам вдалось поспілкуватись, підтримують перенесення торгівлі і переживають із-за розведеної антисанітарії. Про безпеку продуктів, якими торгують з землі, без жодного контролю, годі й казати.

Я завжди виступаю за діалог, навіть у найкризовіших ситуаціях. Саме тому, попри відпустку, сьогодні був особисто присутній. Проте, як бачу, захищати треба не лише інтереси містян, що заслуговують на красиву, чисту площу та безпечні продукти харчування, а й селян, яких нахабно й грубо тероризують перекупники.

Зрештою, це вічна для України проблема – одні люди готові жити за встановленими правилами заради спільного блага, а інші плюють на них заради блага виключно власного. Управління інспектування ЧМР буде продовжувати контролювати недопущення стихійної торгівлі, як на площі 700-річчя, так і в інших місцях. Скільки б скандалів і спекуляцій не було, а порядку усе одно бути!” – розповів головний інспектор Черкас.