Після брифінгу Ботнара про замовне вбивство “Нова якість” написала на нього заяву в поліцію

Попри те, що заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар, на якого готувався замах і вбивство якого попередили правоохоронці, сьогодні на брифінгу лише припустив, що причиною може бути тема діяльності в Черкасах “Нової якості”, компанія звернулася у поліцію із заявою про неправдиве повідомлення про злочин. Про це повідомила пресслужба “Нової якості”.

“Рішення, які ухвалювали виконавчий комітет чи Черкаська міська рада, були колегіальними. І голос Ботнара чи його однопартійців не є особливими чи вирішальними. Ці звинувачення абсурдні. Ми, як приватна бізнесова компанія, взяли участь у конкурсі, який оголосила Черкаська міська рада. Крім того, у нас вже кілька місяців лежить у виконавчому комітеті пропозиція про зменшення тарифу і чомусь вона не голосується. Ті рішення, за які вони (виконавчий комітет – ред.) голосували за скасування договорів на управління будинками із нашою компанією – незаконні. Бо виконком не має таких повноважень. І в нас вже є перші рішення суду, що підтверджують це. У мене не було жодного конфлікту ні з Ботнаром, ні з його політичною силою, ні з якою іншою”, – заявив засновник групи компаній “Нова якість” Андрій Бортник.

Нагадаємо, на початку травня минулого року, як пише “Вікка”, черкаські владі провели конкурс на визначення управителів для тих будинків, які не входили до складу ОСББ та житлових кооперативів. Таким чином виконали відповідний пункт Закону про житлово-комунальні послуги. В решті міст України подібні конкурси проводились від 2016 року.

Черкаси розділили на 4 лоти, кожному з яких в межах конкурсу мав бути обраний управитель. Претендентів було п’ять. Але виявилось, усі учасники конкурсу, за виключенням одного-єдиного – підприємства “Сантехбудконструкція”, яке належить скандальному черкаському підприємцю Андрію Бортнику, подали пропозиції з порушенням умов конкурсу.

Тож уже 15 травня виконком своїм рішенням затвердив результати конкурсу і віддав в управління монополісту майже 840 будинків, уклавши з ним договір від імені усіх мешканців.

Щоправда, побачити договори на власні очі черкасці змогли лише за кілька місяців – після того, як почали масово обурюватись умовам, а особливо тарифам від нового управителя. Адже цифри в платіжках містян за квартплату зросли подекуди втричі.

Попри численні намагання опозиційних депутатів розірвати цей скандальний договір, скасувати рішення виконавчого комітету, Андрій Бортник так і залишився управителем черкаських будинків. У липні 2019-го “Сантехбудконструкція” була реорганізована у ТОВ “Управлінська компанія “Нова якість”. А згодом міські владці віддали бізнесмену ще одну послугу – вивезення негабаритного сміття з тарифом в понад 13 грн з кожного черкасця.

Частина громадян взялась судитись проти “Нової якості”. Кілька справ за позовними заявами черкасців уже виграні, хоча управитель оскаржує їх в апеляційному суді.

Нині в на розгляді судів різних інстанцій майже пів сотні справ: управлінська компанія судиться як із окремими містянами, так із цілими новоствореними ОСББ. Адже, попри запевнення Андрія Бортника і представників влади про те, що перешкод тим будинкам, які захочуть створити об’єднання співвласників, не буде, відпускати ОСББ “Нова якість” не збирається. Співвласники будинків місяцями не можуть почати самотужки господарювати на своїй території, адже не можуть отримати документацію на свої будинки.

Між тим черкаські свободівці у виконкомі ініціювали і проголосували кілька рішень про розірвання договорів з “Новою якістю”.