Проєкт Громадського бюджету: в Черкасах рахували котів-безхатьків

У Черкасах почали рахувати вуличних котів. Все для того, аби дізнатися, яку кількість тварин необхідно стерилізувати. Зі слів кураторки проєкту Яни Тябут зібрану інформацію волонтери планують використати для участі у “Громадському бюджеті”, розповідає Суспільне.

Йдеться про міську цільову програму, де кожен черкасець може запропонувати як поліпшити життя у місті.

Черкащанка Наталія Хижняк годує чорних, сірих і смугастих котів кожного ранку і вечора. Вони мешкають у її дворі.

Тваринами Наталія Хижняк опікується 15 років. Зараз, розповіла жінка, в її подвір’ї мешкають 16 котів. Частину із них підкинули, наприклад кота Мурзика, деякі – народилися вже у дворі п’ятиповерхівки. Щоб контролювати кількість тварин, їх стерилізували, зазначила Наталія Хижняк. А ще вакцинували й обробили від паразитів. Тепер їх підгодовують мешканці і з ними бавляться діти.

Аби всі міські вуличні коти були, як ці – доглянуті й нагодовані, почали їх рахувати,– розповіла волонтерка Яна Тябут.

Вже у деяких містах України порахували тварин. Знаючи чисельність котиків безпритульних ми зможемо вирішувати питання стерилізації, вирішувати питання прилаштування, адопції тварин.

Для цього, додає Яна Тябут, слід заповнити спеціальну анкету, де вказати своє ім’я, адресу, та кількість тварин у вашому дворі.

Рахуватимуть безпритульних котів до 25 липня. Зі слів Яни Тябут, зібрану інформацію використають для того, аби подати проєкт на “Громадський бюджет”

Це цільова програма для поліпшення умов у місті, – розповів її куратор Олексій Дубовий. Старт заявок розпочався 1 липня й триватиме до 30. Нині черкасці подали 18 проєктів. Планується, що виділять 25 мільйонів гривень на виконання міської цільової програми.

Олексій Дубовий додав, що аби такі проєкти, як приміром, зі стерилізації тварин, мали шанс перемогти у конкурсі, цьогоріч їх розділили на дві категорії – бюджетні й громадські.