У Черкасах створили сайт для пошуку місць відпочинку

Команда молодих ІТ спеціалістів із Черкас створила систему “Rest Finder”, що дозволяє знайти більше трьохсот місць для відпочинку. Сервіс допомагає обрати розважальні заклади на будь-який смак за визначеними фільтрами. 

“Rest Finder” – проєкт трьох молодих розробників із Черкас, покликаний не лише спростити пошук місць відпочинку, а й популяризувати заклади, аби підняти рівень туризму в місті. 

У команді, що реалізувала проєкт, троє розробниківРеалізували задум – у межах проєкту “Masters Academy”. За словами його учасника, back-end розробника Дмитра Кота, спочатку команда хотіла реалізувати туристичний проєкт, націлений на всю Україну, однак згодом сфокусувалася на розв’язанні проблеми пошуку місць відпочинку.

– Спочатку була думка зробити систему для підбору екскурсій по Україні. Основними критеріями мали стати бюджет користувача та час, який би він міг витратити на екскурсію, – розповідає Дмитро. – Після розмови з менторами було вирішено спростити завдання: зменшити область пошуку до міста і шукати не екскурсії, а розважальні заклади. Це дозволило додати ще кілька критеріїв пошуку.

Зараз у системі черкащани можуть шукати заклади, відсортовані за п’ятнадцятьма фільтрами. 

Учасник проєкту, front-end розробник Валентин Тупотазазначає, що їхній проєкт корисний як для черкащан, так і для людей, що незнайомі з містом.

– Сайт дозволяє людям зайти й подивитися, куди можна піти в нашому місті, й обрати заклади за категоріями, – зазначає Валентин. – Корисний він і для людей, які просто проїздом у Черкасах, чи не досить знайомі з містом.

Авторизація на сайті відбувається за допомогою пошти, акаунту в Google чи Facebook. Після цього користувач потрапляє на основну сторінку, де відображена карта із закладами. Система підтримує українську та російську мови. 

Дібрати місце відпочинку можна за спеціальними фільтрами: категорія, вартість, тривалість відпочинку, розмір компанії. Є можливість вибрати заклади по типу відпочинку: активний чи пасивний, показати лише відкриті в цей момент чи ті, які розташовані в радіусі перебування користувача. 

Обрані розважальні заклади можна додавати в свою базу місць. 

Над розробленням проєкту учасники працювали близько двох місяців. 

– Початковим набором закладів з нами люб’язно поділився Google. Звідти ми взяли такі дані про заклади як назва, графік роботи, адреса і навіть середню вартість, – розповідає Дмитро Кіт. – Зараз у базі сайту близько 300 місць із 15 категорій, дані про які оновлюються кожного дня. Також додається інформація про нові заклади, які з’явилися в Google за попередній день.

Додати нове місце відпочинку на сайт може й користувач. Для цього йому необхідно подати спеціальну заявку. Після її підтвердження адміністратором нове місце стане активним і буде з’являтися у результатах фільтрації закладів. 

Нині сайт доступний для користувачів лише за посиланням. Його планують вдосконалити до масового поширення серед людей. Водночас думають автори проєкту й над тим, аби запустити аналогічний мобільний додаток.

– Із часом це може бути сайт та додаток для телефону, – розповідає Валентин Тупота

За словами ментора розробників “Rest Finder” Павла Хавроненка, завдання таких проєктів у межах Masters Academy – застосування студентами теоретичних навичок на практиці, а також введення в середовище, в якому в майбутньому їм доведеться працювати. До цього ж досвід у створенні аналогічних проєктів мав лише один учасник команди. 

***

Masters Academy – освітній благодійний проект, створений IT-командою Master of Code Team. У межах проекту ментори проводять курси з різних технічних напрямків. А головною метою є створення позитивного впливу на місто: корисні для суспільства випускні роботи студентів, підтримка ІТ-спільноти, благодійна допомога обраному проекту.