У Каневі зросла кількість випадків домашнього насильства

Півроку карантину, спричиненого боротьбою з пандемією коронавірусу, спровокували збільшення випадків насильства в сім’ї. Про це поінформувала заступник міського голови Наталія Матінова в ході останньої апаратної наради Канівського міського голови Ігоря Ренькаса з керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та директорами комунальних підприємств міста.

– На сьогодні вже маємо 24 повідомлення про вчинення подібних випадків. Для порівняння – таку цифру мали за увесь минулий рік. Тобто кількість випадків зросла вдвічі, – наголосила Н.Матінова. – Ми пов’язуємо негативну тенденцію з пандемією коронавірусу та зумовленим карантином, коли півроку люди перебувають вдома. Це свідчить, що нашу профілактичну роботу в цьому напрямі потрібно продовжувати і посилювати. Так, днями з цього приводу збиралася координаційна рада щодо протидії насильству.

Насамперед викликає хвилювання за дітей у сім’ях, які перебувають у тяжких сімейних обставинах. Так, за минулий рік батьків трьох дітей, які проживають на території Канівської ОТГ, позбавили батьківських прав. Утім, сьогодні законодавство пропагує передусім, щоб дитина залишалася в сім’ї.

– Немає більше такого терміну як «забрати дітей». Це – наші діти. Діти нашої громади і залишитися вони мають в громаді. Ми всі разом зобов’язані зробити максимум, щоб вони мали щасливе і безпечне дитинство, – наголосила директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Яворська. – Тому найважливіше – виявляти такі сім’ї на якомога ранньому етапі і працювати з ними, залучивши всі профільні відділи.