“Слуги народу” не зрадили своїх виборців: нардепи від Черкащини прозвітували за рік роботи в парламенті

Народні депутати від Черкащини, що представляють пропрезидентську політичну силу «Слуга народу», прозвітували за свій перший рік роботи у парламенті. Нагадаємо, вибори до Верховної Ради відбулися 21 липня 2019 року.

Семеро народних обранців, народні депутати-списочники Олександр Завітневич, Роксолана Підласа та мажоритарники з черкаських округів Любов Шпак, Олег Арсенюк, Олександр Скічко, Андрій Стріхарський та Сергій Нагорняк розповіли про парламентські будні, подані ними законопроекти, роботу громадських приймалень на округах, тощо.

«Рівно рік тому український народ довірив нам управління державою. Абсолютно нова політична сила, партія «Слуга народу», не просто прийшла до влади, але і вперше в історії незалежної України, «вибила» з влади усі старі політичні сили», – зазначив голова обласного осередку політсили Олександр Завітневич.

За його словами, головним підсумком політичного року є те, що партія «Слуга народу» не зрадила свого виборця. А на керівні посади прийшли молоді, професійні з незаплямованою репутацією люди.

«Оцінювати роботу парламенту варто за одним критерієм – рішеннями, що приймалися, а також дотримання процедур у роботі парламенту. Як голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки хочу назвати прийняті Закони, які стосуються оборонної сфери: було прийнято Закон, що надає бійцям добровольчих батальйонів статусу учасника бойових дій та належні соціальні гарантії. Це відбулося вперше за всі шість років з початку війни на Донбасі. Було приведено до натівських стандартів систему усіх військових. Ухвалено Закон про військові закупівлі. Який має боротися з корупцією у оборонній сфері, захищає національно виробника шляхом надання пріоритету в локалізації виробництва на мирній території України та приводить військові закупівлі до стандартів НАТО, тощо. Крім того, надзвичайно важливим для нашої команди є завершення процесу децентралізації. Ми хочемо, щоб гроші і повноваження, які ми надаємо громадам, йшли на користь людям», – зазначив Завітневич.

Проте, одним із найголовніших завдань депутатів є робота в округах. Мовою цифр: 7 тисяч 48 зустрічей з виборцями було проведено по всій країні, 7 тисяч 796 особистих прийомів. Загальна кількість громадян, які звернулися до «Слуги народу» – 104 тисячі 661 особа.

«Близько 250 Законів було ухвалено за перший рік роботи Верховної Ради дев’ятого скликання. Фракція «Слуги народу» у парламенті зробила дві фундаментальні речі: по-перше ми змінили політичну культуру, по-друге заклали фундамент для багатьох реформ. Введено кримінальну відповідальність за кнопкодавство та не персональне голосування. Ми ввели штрафи за прогули у Верховній Раді. Закінчилися так звані «ліниві дні» у Верховній Раді, коли не було ухвалено жодного Закону. Ми дуже добре розуміємо, що для платників податків один день роботи парламенту обходиться у 13 мільйонів гривень і ми не можемо марнувати цей час на пусті балачки», – прозвітувала депутатка Роксолана Підласа.

Понад 100 громадян отримали правову допомогу та захист своїх прав у громадських приймальнях депутата Олега Арсенюка (виборчий округ № 195).

«Проаналізувавши звернення від жителів округу, можу сказати, що найбільше вони стосувалися ремонту доріг, допомоги у збереження освітніх та медичних закладів,заборони проїзду великогабаритного транспорту  через села та селища. На всі звернення намагаюсь реагувати вчасно та оперативно, та під час роботи в окрузі особисто перевіряю об’єкти. – зазначив нардеп. – Щодо ремонту доріг, то цього року тривають ремонтні роботи у Чигиринському районі, на дорозі загального користування Драбів – Золотоноша  (Драбівський район) на площі 8 тисяч квадратних метрів відбувається ямковий ремонт», – розповів Олег Арсенюк.

Ремонт доріг – безумовно одне з найголовніших питань, що турбують всіх без винятку українців. Цьогоріч було прийнято національний проект «Велике будівництво» в рамках якого має відбутися масштабна реконструкція інфраструктурних об’єктів, в тому числі має бути збудовано 4000 км доріг.

«Під час минулорічної виборчої кампанії я об’їхав усі населені пункти свого округу і можу стверджувати, що питання доріг є номер один. – повідомив нардеп Олександр Скічко (виборчий округ № 197) – За останні п’ять – десять років на Черкащині доріг просто не було, їх не будували. За 10 років у Черкаській області було зроблено 192кілометри доріг. В цьому році ми плануємо ввести в експлуатацію 240 кілометрів. Тобто це значно більше ніж за час роботи попередників. Окрім доріг загальнодержавного значення на моєму окрузі, вже було зроблено і декілька доріг місцевого значення. »

Окремо депутати від політсили «Слуга народу» прозвітували про допомогу лікарням під час епідемії коронавірусу. Завдяки народним обранцям, міські, сільські лікарні, ФАПи були забезпечені засобали індивідуального захисту, масками, антисептиками, тощо. Спільно з відповідальним бізнесом до лікарень Черкащини було придбано апарати ШВЛ, кисневі концентратори. Заплановано провести ремонт приймального відділення 3-ї міської лікарні Черкас, що виконує функції лікарні швидкої допомоги.

Присутні наголосили, що політична партія «Слуга народу» є відкритою для виборців та громадськості. Народні обранці не соромляться звітувати про свою законодавчу діяльність та добрі справи. І такі звіти перед своїми виборцями мають стати доброю традицією кожного українського депутата.

Поліна Котова