У Черкасах вшанували жертв Голодомору

Фото зі сторінки міського голови Черкас Анатолія Бондаренка

Громада міста Черкаси зібралась у Соборному парку, щоб разом вшанувати пам’ять знищених Голодомором українців. Про це на своїй сторінці у «Facebook» повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

- Черкащина стала однією із найбільш постраждалих від Голодомору областей. В окремих районах загинула більш ніж половина населення. Всього, за приблизними підрахунками, голодом було знищено чотири мільйони осіб. Голод був обраний, як смертельна зброя проти того, що жило в українцях, і що несло загрозу існуванню радянської диктатури: свободи й культурної ідентичності. Це неможливо було знищити, а тому знищити вирішили людей, — йдеться у дописі.

Фото зі сторінки міського голови Черкас Анатолія Бондаренка

Для довідки:

Голодомор 1932 — 1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932 – 1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Убивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані до 1933 року.

Спланована конфіскація врожаю зернових та всіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932 та 1933 років призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. 

Фото зі сторінки міського голови Черкас Анатолія Бондаренка