Лікарське недбальство: в Каневі молодий чоловік помер після відвідин лікарні

Канівчанка звинувачує медиків районної лікарні у смерті свого чоловіка. Михайлу Щербині, який звернувся до медиків зі скаргами на біль у серці та підвищений тиск, зробили дві кардіограми, призначили препарати і відправили додому. Удома молодому чоловікові стало зле, до наступного дня він не дожив.

«21 червня моєму чоловікові стало вдома погано, з’явились болі в ділянці серця і піднявся тиск. – розповідає вдова Олена Щербина. – Це був вихідний, була неділя. В лікарні на прийомі черговий лікар поміряв тиск та відправив на кардіограму. Тоді зробили повторну кардіограму, результати надіслали кардіологу, який призначив ліки та порадив прийти до профільного спеціаліста наступного дня. Ми приїхали додому, купили ліки, чоловік їх випив, це було біля дев’ятої вечора. А вже без десяти дванадцять мій чоловік помер».

За словами жінки, заключення судмедексперта встановило, що Михайло Щербина помер від обширного інфаркту з розривом серцевого м’яза.

«Вважаю, що до цього дійшло лише через байдужість лікарів. – каже жінка та наголошує – Громадськості Каневі відомо, що це не перший випадок такого нежбалого і нелюдяного ставлення до пацієнтів. Депутатом районної ради Дмитром Мироненком була ініційовано розгляд даного інциденту на сесії районної ради та створення комісії по перевірці діяльності лікарні. На обговоренні представники РДА запевняли, що створили робочу групу за моїм зверненням. Я направляла звернення у всі можливі інстанції, в обласну адміністрацію, в районну, правоохоронцям. Зараз кажуть, що проводили наради, запрошували на них головну лікарку. Мене ж ніхто не повідомляв, не викликав, що вирішили на нараді, теж не повідомили».

З четвертої спроби 21 липня депутати Канівської районної ради врешті-решт зібрались на сесію. Депутати одноголосно підтримали пропозиції депутата Миколи Фесенка, проголосувавши за доручення від Канівської районної ради:

1. Звернутися, в разі потреби, від депутатського корпусу до МОЗ України про проведення спеціальної перевірки дій Канівської ЦРЛ щодо резонансного випадку.

2. Відповідно до ст.24 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я» – утворити Спостережну раду при ЦРЛ для здійснення громадського контролю за роботою закладу охорони здоров’я, реального моніторингу скарг та пропозицій, а також для проведення Громадської експертизи відповідно до ст.6 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

3. Канівській РДА, відповідно до ст.28 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та власних повноважень щодо державного контролю за організацією охорони здоров’я, створити комісію по контролю за діяльністю Канівської ЦРЛ та проведення відповідних перевірок.

Розслідують випадок смерті пацієнта і в Черкаській ОДА.

За словами очільниці Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариси Кошової, нині триває службове розслідування. Проте навіть після його завершення офіційного оприлюднення результатів не буде. Все що стосується смерті пацієнта – конфіденційна інформація.

Наразі відкрито кримінальне провадження, за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство), та за заявою Олени Щербини ще одне – за статтею 140 ККУ (неналежне виконання своїх лікарських обов’язків при наданні медичної допомоги), йде слідство. В лікарні створена комісія, а лікар, що був черговим того фатального дня, на разі відсторонений від роботи.

Олена Щербина каже, що лише за останній рік їй відомо про чотири випадки, коли після відвідин лікарні три людини, включаючи її чоловіка, померли, а одна людина стала інвалідом унаслідок інсульту.

Жінка сподівається, що їй таки вдасться добитися справедливості, та винних у смерті її чоловіка буде покарано. Адже відмовити людині в критичному стані в невідкладній меддопомозі  – це не просто порушення клятви Гіппократа, це – убивство.

Варвара Горова