“Ощадбанк” закриває своє відділення в Мошнах… Жителі обурені і готові протестувати

Несподіваною новиною для жителів села Мошни стала інформація про закриття тут філії Ощадбанку. Офіційно відділення має припинити свою роботу з 20 серпня цього року.

На сьогодні воно обслуговує близько 6-ти тисяч громадян. У навколишніх селах, а це: Софіївка, Кумейки, Шелепухи, Березняки, Тубільці, Хрещатик, Первомайськ, Яснозір’я, Байбузи, Будище – відділення Ощадбанку вже давно закриті. Більшість жителів із цих населених пунктів обслуговуються саме в Мошнах. А клієнтами цього відділення є в основному люди старшого віку, пенсіонери, які за десятиліття звикли до старих, добрих та надійних «ощадкас», тому і не хочуть переходити до інших фінансових установ.

Заради справедливості слід сказати, що в Мошнах працює ще відділення Приватбанку. Але в нього є свій сталий контингент і складається він переважно з людей молодого та середнього віку.

Кожного робочого дня  ще зранку до ощадкаси вишиковується черга. Тут громадяни отримують пенсію, яка їм автоматично нараховується на ощадкнижку, платять комунальні послуги, отримують соціальну допомогу.

– Я людина  пенсійного віку, і я виступаю категорично проти того, щоб закривали Мошенську касу Ощадбанку, – говорить жителька села Тубільці Олена. -У багатьох з нас телефони такі, що не підтримують мобільний Інтернет, ми не можемо заплатити за компослуги через смартфони, так само і отримувати гроші. У Черкаси не наїздишся, оскільки це дорого та й здоров’я немає. Зараз карантин, тож і немає чим їздити, а послуги таксі – дорогі. Тут було зручно – можна було заплатити за газ, світло, отримати пенсію.  Ми за те, щоб каса працювала…

Свого часу відділення Ощадбанку було ліквідоване у сусідніх із Мошнами Байбузах.

– Я звертався до керівництва Ощадбанку в Черкаському районі щодо продовження роботи філії у селі, – говорить сільський голова Байбуз Петро Лисенко. – Відповідь була негативною, мовляв, погані умови інкасації у зв’язку з розбитою дорогою із Байбуз до райцентру. Автошлях таки відремонтували, а ощадкаса залишилася закритою… Тепер наші жителі їздять навіть велосипедами до Мошен, щоб отримати пенсію чи заплатити компослуги. Якщо закриють відділення і в Мошнах, то доведеться людям їхати аж в Черкаси чи в Канів…

Схожі відписки надають сьогодні сільському голові Мошен Богдану Шкарбуті керівники ПАТ «Ощадбанк» в Черкаській області.

– Я вважаю, що «Ощадбанк», окрім природної для такої установи функції отримання прибутку, має ще й нести певну соціальну місію, а саме – знаходити спосіб забезпечити людей якісними і зручними, за місцем їх проживання, банківськими послугами, – наголошує Богдан Вікторович. – На жаль, в керівництва Ощадбанку свої аргументи щодо закриття філії, – це збитковість сільської установи та наявність у Мошнах відділення Приватбанку, як конкурента. Наведені мною приклади щодо не конкурентноздатної політики надання послуг також не були почуті. Як приклад, Приватбанк теж державна установа і оформляє банківську картку за 5 хвилин, а в Ощадбанку ця процедура продовжується два тижні, та й отримати саму картку можна тільки аж у Каневі. Їхати з Мошен туди майже пів сотні кілометрів.

– Про яку конкуренцію йде мова? Ощадбанк сам не хоче створювати конкурентно здатні умови надання фінансових послуг, – висловлює свою позицію сільський голова Мошен.

І додає: «Дуже не хочеться дочекатися соціальних протестів людей ще й по таких побутових питаннях, адже люди в селі соціально активні. Можуть і державну трасу перекривати, добиваючись своїх соціальних прав…»

Зреагував на «ощадбанківську» проблему і голова Черкаської РДА Володимир Клименко.

– Мошни – центр майбутньої ОТГ, в яку ввійде більшість навколишніх сіл. Тому робота віділення Ощадбанку в Мошнах є вкрай необхідною. Складається враження, що влада вболіває за добробут людей, а от про надання послуг таких як фінансові розрахунки забуваємо. Це зовсім не так. Тому питання роботи відділень Ощадбанку у нас на контролі і ми будемо підтримувати громади у вирішенні їхніх проблем.

«Я особисто проти закриття філій Ощадбанку в Черкаському районі…» – наголосив очільник РДА.

Як вирішиться «ощадбанківське» питання у Мошнах, покаже час. Хочеться вірити, що таки на користь людей…

Микола Бабич