Черкаси серед міст, які отримають найбільше грошей від НСЗУ

Черкаси, Житомир, Херсон, Ужгород та Луцьк отримають від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) вагоме збільшення коштів для надання медичних послуг вторинного рівня. Це означає, що у попередні роки місцева влада провела ефективну підготовку медзакладів до підписання договорів з НСЗУ. Про це свідчать дані дослідження, яке провели в Центрі спільних дій. 

За новими правилами, більше коштів отримуватимуть ті міста, які продемонстрували вищий рівень підготовки до реформи вторинної ланки. А цими питаннями в регіонах тепер займається саме місцева влада, яка має повноваження забезпечувати обладнання в лікарні, робити ремонти, створювати нові, реорганізовувати чи закривати старі лікарні.

Відповідно до логіки медичної реформи, яка зараз триває, протягом квітня-грудня 2020 року НСЗУ збільшить фінансування 19 обласних центрів у порівнянні із аналогічним періодом 2020 року.

Так, найвагоміше збільшення фінансування «вторинки» отримають Ужгород (+127%), Херсон (+94%), Житомир (+93%), Черкаси (+59%) та Луцьк (+51%).