Символи волі та добробуту: історія прапора міста Черкаси

25 років тому, 26 липня 1995 року рішенням Ради народних депутатів затверджено прапор міста Черкаси. За описом «прапор являє собою біле полотнище, розміром 1х2 метри. Центральною композицією прапора є зображення на лазуровому тлі золотого козака з пищаллю в руках. Низ герба червоний із зображенням срібного летючого коня».

Відображеної на прапорі міста, обрамлення герба – це символічне зображення споконвічного дерева життя, улюбленого мотиву для всіх слов’янських народів. Характер зображення дерева нагадує традиційну вишивку Наддніпрянського регіону. Тут і великі квітки, і мотив червоної калини, і дубове листя. Вінчає зображення тризуб, що є символ волі, незалежності, процвітання України.

Обрамляє прапор елемент безкінечника, що виростає з дерева життя, символізуючи незнищенність людського буття на світі.

Низова частина, з написом «Черкаси», є зображенням пурпурової стрічки із золотими літерами. Пурпурово-червоний колір орнаменту, на думку більшості істориків, улюблений колір козаків.

В емоційному плані біло-червоний прапор створює святковий піднесений настрій. Він має унікальний, регіональний характер і походить від прадавніх рушників, гаптів і знамен – від кодових знаків наших предків.

Червоно-пурпуровий колір споконвічно символізує владу, силу, перемогу. В цілому, «прапор міста Черкаси є рілля, засіяна добрими білими зорями, що в центрі композиції проростає цільним деревом життя і добробуту, в обіймах тримаючи герб міста».

Автори прапора – Д.Нарбут, М.Теліженко.

За інформацією обласного краєзнавчого музею