Черкаський нардеп від “Слуг народу” наполягає, що… треба переслідувати політичних опонентів за критику

Нардеп від провладної партії «Слуга народу» Сергій Нагорняк вважає, що розповсюджувачі «наклепницької» інформації про голосування його колег за відкриття в Україні ринку землі, мають бути покарані «по всій строгості закону». Це він заявив на нещодавньому звіті народних депутатів від Черкащини.

Мова йде про встановлені узимку  на Соборній площі інформаційні плакати у вигляді інформаційних кубів, що їх розмістила політична партія «Свобода». На кубах була розміщена інформація про підтримку народними депутатами-мажоритарниками від Черкащини так званої «земельної реформи». «Свободівці» назвали це «ЗЕрозпродажем», якого не можна допустити, зазначили прізвища депутатів від “Слуги народу”, які проголосували в парламенті за названий закон у першому читанні, і додали вимогу до них не підтримувати закон в цілому. Все це було викладено сухо, по-діловому, без зайвих емоцій. Так що навіть на критику не було схоже, а лише на констатацію факту.

Проте, лише згадка прізвищ обранців без їх дозволу, вочевидь так розлютила провладних депутатів, що за зверненням Любові Шпак (194 округ), Олега Арсенюка (195 округ), Андрія Стріхарського (196 округ), Олександра Скічка (197 округ) нацполіція вилучила інформаційні плакати та відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 344 ККУ. Народні депутати скаржилися на розповсюдження інформації, яка на їх думку, порушує норми про повагу до гідності та свідчить про втручання в діяльність державного діяча. І попри те, що парламент в закритому режимі під час карантину з благословіння “Слуг народу” таки протягнув названий суперечливий закон, пан Нагорняк досі вважає, що критикувати їх за це неоднозначне політичне рішення – зась.

«Це я був ініціатором даного звернення до правоохоронних органів і відкриття кримінального провадження на рівні Генеральної прокуратури. Не повинно так бути, що наші обличчя розміщаються з якимось анти-піаром про нас, якимись лозунгами, які не відповідають дійсності. Тому я вважаю, що поліція відреагувала вчасно, були конфісковані ці банери, і я впевнений, що винуватці – ініціатори цієї справи, будуть покарані», – нахабно заявляє нардеп, навіть не вдаючись у пояснення, а що ж, власне, у тій критиці не відповідало дійсності?

«Якщо мені не зраджує пам’ять, то там було багато написано провокацій, які не відповідають фактам», – підтримав колегу обранець від 197-го виборчого округу Олександр Скічко, який також явно не в курсі, як виглядали ті злощасні банери, однак заяву в Генпрокуратуру, не роздумуючи, підмахнув.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Путінські” замашки: черкаські нардепи намагаються закрити рота опонентам через Генпрокуратуру

А варто нагадати, що на банерах була розміщена відкрита і публічна інформація про голосування нардепів, взята із сайту Верховної Ради, що аж ніяк не може порочити їхню гідність чи вважатись «втручанням в роботу державного діяча». Бо ж тоді навіщо голосувати за такі стрьомні речі, сама згадка про які аж так “вганяє в краску”? Так само не можуть бути порушенням закону висловлені вимоги – бо у тому, щоб дослухатись до вимог суспільства, і полягає одна із головних функцій нардепів. Однак очевидно, що навіть після року роботи в парламенті народні депутати від “Слуг народу” здебільшого не розуміють, навіщо їх обрано, та які обов’язки вони мають. В тому числі, що вони публічні особи, і їх можуть, ба навіть повинні критикувати за роботу, – бо це невід’ємна складова демократії.

До слова, подібних “царських замашок” собі не дозволяли навіть адепти Партії регіонів і сам Янукович у часи свого найбільшого всесилля. Адже якщо згадати, які акції проти дій чинної влади в Черкасах проводила тоді Об’єднана опозиція, то у «тендітних» «слуг народу» дихання б забило від самої згадки про них.

Між тим із політичної площини “манія величі” обранців від “Слуг народу” почала розповзатися і на суто побутову. Кілька тижнів тому черкаська нардепка Любов Шпак опинилась в центрі скандалу, коли нібито влаштувала сварку в салоні краси, бо, бачте, її відмовились обслуговувати, оскільки вона запізнилась на 40 хвилин, і працівники вже чекали наступного клієнта. Щоб прокоментувати ситуацію, Шпак так і не “опустилась” до журналістів із парламентського “неба”. Навіть у месенджер не відповіла.

А варто додати, що зверхність і зневага до людей “нижчого” сорту у поєднанні із можливостями народних депутатів – це погана передумова для державних діячів. І ми бачили чимало сумних прикладів, коли влада так “била в голову” різним горе-державним діячам, що вони могли і людей на полюваннях відстрілювати чи тягати жінок за волосся у ресторанах. От тільки коли на таку “зміну особистості” хворіють окремі персони – то одне, а коли цілі фракції парламенту, втягуючи у політичний психоз різні владні структури та правоохоронців – то вже діагноз для всього політичного режиму в країні.

Варвара Горова