Спочатку спека, а далі – грозові дощі: погода на тиждень

На Черкащину повернулася спека. Минулими вихідними денні максимуми температури сягали 28-33?. Абсолютний максимум температури у липні становить +39° і зареєстрований у далекому 1936 році. До того ж, період з 15 липня по 15 серпня вважається в нашому краї найспекотнішим. Інформує головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

Суховійні явища та відсутність ефективних дощів більше сприяють проведенню жнивної кампанії. За розрахунками агрометеорологів, за рахунок високої врожайності ранніх хлібів та засіяних площ валовий збір зерна в області очікується рекордним.

До четверга погоду Черкащини формуватиме антициклон «ALBRECHT» – на нас чекає випробовування спекою на фоні відсутності дощів. Оскільки східні вітри транспортуватимуть у наш регіон розпечене повітря із Середньої Азії, денні температури повітря сягатимуть 28-33?, найспекотніше буде у середу – до 35?. Ночі теж дуже теплі 15-20?.

30 липня, у четвер, чекаємо на проходження холодного атмосферного фронту, з комплексом небезпечних явищ: дощами, грозами, місцями градом та шквалами 15-20 м/с. Після проходження фронту температура повітря знизиться і денні температури прогнозуються у діапазоні 23-26?. Надалі, збережеться прохолодна погода з короткочасними грозовими дощами.

Як і обіцяли прогноз на останній літній місяць. Серпень на Черкащині очікується дещо тепліше звичайного та з опадами в межах норми. За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, середньомісячна температура повітря прогнозується +21,2° при нормі +19,1°, кількість опадів – 52 мм, що відповідає кліматичній нормі.

Особливостями місяця будуть як спекотні періоди, коли максимальна температура сягатиме 34-36?, так і ранні прояви осені, коли нічна температура знижуватиметься до 6-8?. З небезпечних явищ можливі грози, зливи, шквали 15-20 м/с, в окремих районах град. Періоди зі спекою сприятимуть утриманню високого (4 класу) та надзвичайного (5 класу) пожежної небезпеки в екосистемах області