На Черкащину повернулася спека

Минулими вихідними денні максимуми температури сягали 28-33?. Абсолютний максимум температури у липні становить +39° і зареєстрований у далекому 1936 році. До того ж, період із 15 липня по 15 серпня вважається в області є найспекотнішим. Про це повідомляє директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Суховійні явища та відсутність ефективних дощів більше сприяють проведенню жнивної кампанії. За розрахунками агрометеорологів, за рахунок високої врожайності ранніх хлібів та засіяних площ валовий збір зерна в області очікується рекордним.

За прогнозом, до четверга погоду Черкащини формуватиме антициклон «ALBRECHT» — на нас чекає випробовування спекою на фоні відсутності дощів. Оскільки східні вітри транспортуватимуть у наш регіон розпечене повітря із Середньої Азії, денні температури повітря сягатимуть 28-33?, найспекотніше буде у середу — до 35?. Ночі теж дуже теплі 15-20?.

Саме 30 липня, у четвер, чекаємо на проходження холодного атмосферного фронту, із комплексом небезпечних явищ: дощами, грозами, місцями градом та шквалами 15-20 м/с.

Після проходження фронту температура повітря знизиться і денні температури прогнозуються у діапазоні 23-26?. Надалі, збережеться прохолодна погода з короткочасними грозовими дощами.

У зв’язку зі спекотною, сонячною та сухою погодою показник горимості в лісах області – найвищий 5 клас. За таких умов надто високий ризик виникнення пожеж. Лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки здатні позбавити від наслідків, завданих пожежею.