Які шанси Черкащини потрапити у “зелену” зону

Міністерство охорони здоров’я планує умовно поділити україну на чотири зони відповідно до рівня небезпеки – “червону”, “помаранчеву”, “жовту” та “зелену”. Про це на засіданні уряду повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

У різних зонах будуть діяти різні ступені обмежень. Для того, щоб регіон потрапив у “зелену” зону, повинні бути виконані такі вимоги:

завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я не повинна перевищувати 50%; середня кількість ПЛР-досліджень не менше, ніж 24 на 100 тис. населення на тиждень; коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу менший 11%; показник динаміки зростання випадків COVID-19 не більше 10%.

За словами керівниці Управління охорони здоров’я ЧОДА Лариса Кошової, Черкаська область має всі шанси потрапити до “зеленої” зони, якщо буде дотримуватись протиепідеміологічних заходів, пише “Суспільне”.

“За всіма показниками ми потрапляємо до регіону з незначним поширенням COVID-19. Завантаженість ліжок у області не перевищує 6,28% при нормі 50%. За останній тиждень на 100 000 населення проводиться 48 тестувань – удвічі більше норми. Відсоток виявлення коронавірусу у Черкаській області становить 1,65% при нормі менше 10%”.

Зі слів Лариси Кошової, показник динаміки зростання випадків інфікування застосовують тоді, коли на 100 000 населення реєструють більше восьми випадків сумарно за останні сім днів, а у Черкаській області цей показник навіть менший.

Втім, хоч Черкащина, відповідно до показників, зараховується до “зеленої” зони, карантинні обмеження діятимуть і далі. Зокрема, вони передбачають дотримання маскового режиму, заборону на проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 квадратних метрів площі будівлі або території, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць у кожному залі. Також забороняється перевозити пасажирів у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.