«Черкащина – один з лідерів щодо формування адміністративно-територіального устрою», – радник міністра

Голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін та радник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря відзначають, що поділ Черкащини на 4 райони проведений якісно та відповідно до методології.

Про це вони розповіли сьогодні під час прес-конференції в Черкаській ОДА.

За словами Віталія Безгіна, реформа – це перехід до європейської системи самоврядування.

– Черкащина та Черкаська ОДА провели якісну роботу, базуючись на державницькій політиці. Певні конфлікти були у всіх регіонах. Ті конфлікти, які тут відбувалися, мали штучний характер. Зрозуміло, що до реформи є опір місцевих еліт, – пояснює він.

Іван Лукеря зазначає, що осінні місцеві вибори уже відбудуться відповідно до нового адміністративно-територіального устрою.

– Черкащина – один з лідерів серед областей щодо формування адміністративно-територіального устрою. По районах – ідеальна конфігурація. Всі дискусії щодо Сміли та Корсунь-Шевченківського не відповідали би методиці, – вважає він.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар пояснює, що головне завдання реформи – наближення послуг до громадян.

– З радянських часів треба було їхати в район, щоб отримати послуги. Суть реформи – наблизити послуги та владу до простого громадянина. Ще одне ключове питання – зменшення витрати на апарат управління. Базові послуги люди повинні отримувати в ОТГ. Зокрема, йдеться про мережу ЦНАПів в ОТГ. Тому потреба їхати в район по суті відпадає, – каже він.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала “перекроювання” Черкащини на 4 райони. 

Детально про зміни, які варто чекати, читайте в матеріалі cknews.pp.ua: Замість двадцяти районів – чотири. Як зміниться карта Черкаської області?