У Черкасах відкрили найбільший плазма-центр країни

Учора, 29 липня, у Черкасах відкрили сучасний медичний центр Biopharma Plasma, де переробляють безпечні компоненти крові найвищої якості. Про це повідомляє кореспондентка «ВиЧЕрпно».

У плазмоцентр проінвестували 3 мільйони доларів. Це буде найбільший центр в Україні: його потужність — 8000 літрів якісних компонентів крові та 35 000 літрів плазми на рік.

Нещодавно відбулися законодавчі зміни, зокрема, президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє забирати плазму приватним структурам, таким як Biopharma Plasma.

Компоненти крові, які збираються, мають бути, перш за все, безпечними. Не можна допускати інфікування людей під час надання їм медичної допомоги, або переливання неякісних компонентів або плазми крові.

До відкриття закладу долучився і уродженець Черкащини, популярний український співак Олег Винник. Він став донором плазми для порятунку українців від COVID-19.

Наразі в Україні кількість донацій, які здають українці – 11 осіб на одну тисячу населення. Європейські ж країни здають норматив – 33 донації. Працівники Черкаського обласного центру служби крові закликають суспільство активніше долучатися до здачі компонентів крові, бо ще багато людей в світі потребують донорської допомоги, адже інколи – це єдиний шанс на порятунок.

Детальніше дивіться у нашому відео: