Цьогоріч послугами служби зайнятості скористалися близько 38 тисяч безробітних

Станом на 1 липня у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 1011 вакансій. Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 6,4 тис. грн. Для порівняння на 1 липня 2019 року – 5,8 тис. грн.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив 7,8 тис. грн, для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин 7,5 тис. грн, для кваліфікованих робітників з інструментом  6,9 тис. грн, для  кваліфікованих працівників сільського господарства 6,9 тис. грн,  для професіоналів  6,8 тис. грн,  для фахівців – 6,3 тис. грн, для працівників найпростіших професій  – 5,5 тис. грн, для технічних службовців – 5,2 тис. грн, для працівників торгівлі та послуг майже 5 тис. грн.

Найвищий розмір оплати праці запропонували у вакансіях для  менеджера (управителя) з постачання 16,5 тис. грн, головного металурга 16,1 тис. грн, начальника виробництва, бетоняра по 16 тис. грн, начальник цеху, завідувача лабораторії по  15 тис. грн, машиніста тепловоза 14,7 тис. грн, майстра з ремонту устаткування 14,6 тис. грн,  головного економіста 13,8 тис. грн, командира взводу,  інспектора прикордонної служби, музиканта по 13 тис. грн.

Із початку року кількість зареєстрованих безробітних становила 21,4 тис. осіб, що майже на 50%  більше, ніж минулого року. Всього за пів року послугами обласної служби зайнятості скористалося 37,7 тис. безробітних громадян, що майже на 13% більше відповідного періоду 2019 року.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, майже 30%  раніше працювали у  сільському, лісовому та рибному господарстві; 17 % – в торгівлі, 15%  – у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; працівники сфери  торгівлі та послуг, працівники найпростіших професій.

У першому півріччі на одну вакансію в середньому по області претендував 21 безробітний (минулого року – 10).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у сфері  фінансової та страхової  діяльності (94 особи),  найменше в освіті (6 осіб).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед технічних службовців (38 осіб) та  законодавців, державних службовців, керівників (37 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (12 осіб).

Про це інформує пресслужба ОДА