Ботнару хотіли щось відрізати та розчленувати, – слідство

У Єдиному державному реєстрі судових рішень з’явилась ухвала щодо обрання запобіжного заходу депутату Черкаської міської ради Максиму Шадловському, якого підозрюють в організації замовного вбивства заступника міського голови Юрія Ботнара.

Відповідно до тексту ухвали, на початку травня цього року Шадловський з мотивів особистої неприязні запланував злочин та доручив особі, чиє ім’я поки залишається невідомим загалу, знайти виконавця вбивства. З цією метою 15 та 21 травня він зустрівся з організатором та пообіцяв йому 1,5 тисячі доларів винагороди. Надалі цей чоловік повідомив правохоронні органи про планування злочину. 

Відповідно до даних слідства, Шадловський сам активно долучався до організації злочину, зокрема він нібито зазначив, що найкраще для вбивства підходять автомобільні стоянки біля Черкаської міської ради і приміщення Придніпровської районної ради. Також депутат, як зазначає слідство, особисто визначив шляхи втечі з місця вчинення злочину, а також місця приховання речових доказів, а саме сміттєві баки, розташовані на шляху втечі.

15 червня депутат передав організатору завдаток у розмірі 400 доларів. Попередньо злочин було задумано скоїти 23 червня після особистої зустріч Шадловського з Ботнаром, втім інсценування викрадення та вбивства чиновника відбулося через три тижні, а саме 15-го липня.

У той же день організатор передав Шадловському докази виконання замовлення та отримав від нього додатково ще 500 доларів США, крім того, депутат пообіцяв доплатити з часом ще одну тисячу доларів. 

Як зазначено в ухвалі суду, спочатку злочин планувалося скоїти із використанням кислоти, а потім із відрізуванням частин плоті та розчленнуванням Ботнара. 

Врахувавши хворобу Шадловського, а також ризики його потенційного переховування від слідства суддя визначила запобіжний захід у вигляді арешту терміном на 2 місяці із можливістю внесення застави. Нині застава за депутата внесена і він перебуває на свободі.