Допомогти безпритульним тваринам: черкаські рятувальники знялись у доброчинній фотосесії

Фото Костянтина ПроценкаЗаради допомоги безпритульним тваринам черкаські фахівці ДСНС знялись у доброчинній фотосесії. У ролі головних героїв – рятувальники та котики. 

Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.

Світлини прикрасять календар на 2021-ий рік, а виручені від його продажу кошти передадуть фонду, який стерилізуватиме і лікуватиме безпритульних тварин.

Спеціальну фотозону для знімання облаштували в одній із місцевих ветклінік. За словами фотографині Анни Веретільник, яка знімає для проекту “Друзів не купують”, працюють командою: одні відволікають, інші танцюють, треті – шурхотять, аби відволікти увагу тварин.

Фото Костянтина ПроценкаУ кожної із тварин, які беруть участь у зніманні, своя історія. Півторарічну Кісюху, наприклад, взимку забрали з вулиці. Спочатку думали, що вона вагітна, розповіла адміністраторка клініки Валерія Бондаренко. Однак після того, як відвезли кицьку на УЗД, виявилося, що вона просто була товстенькою.

Зі слів Валерії, організували такий соціальний проект, аби місто стало дружнім до вуличних тварин, а господарі були більш відповідальними зі своїми улюбленцями. Тому що знайти домівку дорослим кішкам складно, хоч вони стерилізовані й навіть мають паспорт.

Пожежний Владислав Зєнков розповів, що йому зазвичай тварин доводиться рятувати, сьогодні ж він допомагає їм по-іншому.

Участь у фотосесії – добровільна. Спеціальний кастинг для рятувальників не організовували.

Як зазначив на своїй фейсбук-сторінці головний фахівець Центру пропаганди УДСНС Костянтин Проценко, участь у проекті взяли представники різних бойових підрозділів Управління ДСНС. Серед моделей у формі: водолази, сапери, пожежні.

Фото: СуспільнеФото: СуспільнеКерівниця черкаського товариства захисту тварин “Друг”Валентина Калініна розповіла, що зоозахисники і волонтери відловлюють і стерилізують безпритульних котів, потім випускають до їхнього звичного середовища. Але з коробками з кошенятами або старими хворими тваринами, яких підкидають, впоратися не сила. Тож, аби влада допомогла впоратися із проблемами безпритульних тварин, проект зі стерилізації подадуть на “Громадський бюджет”.

Далі в планах – провести фотосесію із собаками з притулку.