На Гірському Тікичі у Тальному, що на Черкащині, може з’явитися міський пляж

На одному з берегів Гірського Тікича понад місяць працюють потужні екскаватори – тендер на проведення робіт з очищення річки (на ділянці протяжністю 800 м) виграло «Київське управління теплових мереж». Загальна вартість складає 1 млн. 840 тисяч гривень: 1 млн. 613 тис. 640 грн. – кошти з обласного бюджету, 226 тисяч 560 грн. – місцеві. Пише видання “Вісті Черкащини”.

–Зараз працюємо 4-ма одиницями техніки, – розповідає Сергій Павлович Кисільов, директор управління, що виконує роботи. – Це 2 машини МТП, які стоять у воді, вони викидають землю на берег. Робота їх специфічна. Окрім того, на березі працюють ще 2 екскаватори. Зокрема, й «VOLVO», довжина «руки» якого – 16 метрів. Його в народі так і називають: «довга рука». В середньому на об’єкті працює 10 осіб. Обслуговують техніку зварювальники та слюсарі, є охоронці. Маємо машину, що підвозить пальне. Загалом роботи тут багато. Ви бачите, які купи землі вивернуті. Її вивозимо вантажівкою. Думаю, завершимо роботи у кінці серпня – першій декаді вересня.

Аби працювати у воді не заважала течія, русло спеціально «відгородили». На об’єкті кажуть, що річку на ділянці у кількасот метрів розчистили від очерету. Однак частину берега, по той бік Тікича, на прохання місцевих жителів, залишили недоторканою – поміж очерету стоять кладочки. За словами прораба, який, власне, й показав нам масштаби робіт, складність під час їх виконання полягає у тому, що ґрунт мокрий, а тому потрібно, аби він підсихав.

– Бачите, яка тут сила землі – Боже мій! – каже чоловік. – За проєктом – 15 тисяч кубів. Я приблизно прикидаю, що тисяч 12 ми вже викидали. А її ще кидати й кидати. Поки возимо одним КРАЗом, з понеділка, мабуть,  3-4-ма почнемо. Думаю, що тут буде красиво, буде де купатися, буде пляж.

За коментарем журналісти звернулися до заступника міського голови Олександра Маринченка: «Коли я був маленьким, мене водили туди на пляж. Зараз, маючи під руками таку техніку, гріх його не закласти. Проєкт не потрібен. Буде створено 2 марші, щоб заходити у воду, а береги обсипані камінням, очищені від коряг. У цьому місці ми поглиблюємо фарватер, землю розгортаємо по берегу. Там, де зараз кам’яна гряда, можна зробити перекат, маленький водопад. Головне – спланувати, щоб потім не нароблятися, коли будемо робити далі. Благоустрій ми зробимо власними силами. Думаю, кожен може прийти і висадити 2 дерева», – сказав посадовець.