Смілянське АТП: історія створення, розвитку та розвалу підприємства

Смілянське АТП-17128 було збудоване руками самих працівників у шістдесятих роках. Для нього була виділена територія колишнього шлакоблочного заводу, від якого залишились самі руїни. Щоб створити належну виробничу базу, майстерню з рядом цехів, механізовану мийку, автопрофілакторій, люди працювали після змін. А ще вони брали активну участь у зведенні житлових будинків, де й отримували безкоштовно квартири. Пише Сміла.UA.

А вже в середині семидесятих років Смілянське АТП складалося з трьох колон, у тому числі й Кам’янської, мало чисельний рухомий склад, посідало лідируючі позиції в системі пасажирських перевезень України. За високі показники в роботі працівники відзначалися преміями, путівками тощо. А, приміром, наша молодіжна бригада, яка в 1988 році зайняла перше місце в республіканському змаганні, була премійована легковими автомобілями.

Велику роль в економічному розвитку підприємства відіграв Смілянський радіоприладний завод, на якому в середині 1970-их років працювало близько 15 тисяч осіб — жителів Сміли і навколишніх сіл. Саме завдяки щоденному перевезенню цих людей нарощувався пасажиропотік, а отже, збільшувалися прибутки нашого АТП. Окрім того, для стабільного перевезення такої кількості людей ми отримали централізованим постачанням, яке тоді практикувалося на державному рівні, й два великомісні автобуси, що дозволило збільшити кількість пасажирів і позитивно вплинуло на фінансовий стан автопарку. Відтак у нас з’явилися можливості для подальшого розвитку. За короткий час ми збудували новий адміністративний корпус з усіма комунікаціями, кабінети спецмедслужби, їдальню, яка працює й дотепер і є єдиним закладом громадського харчування серед АТП, які діють у райцентрах. А при їдальні було створено ще й невеликий магазин, в якому наші працівники могли придбати продукти харчування, не витрачаючи час на відвідування після роботи інших торговельних закладів. Було збудованого також додатковий бокс для великомісних автобусів для їх ремонту й технічного обслуговування.

А потім почалися складні дев’яності роки з їх економічною й соціальною кризою. Але Смілянське АТП-17128 вистояло й у цих випробуваннях. І коли в ті роки в Україні майже повністю зупинилася вся галузь пасажирських перевезень, ми почали накатувати нові маршрути.

Слід сказати, що завдяки злагодженим діям колективу, підприємство ніколи не зупинялося, а навпаки — нарощувало свої потужності, поповнювало свій рухомий склад. Приміром, кілька років тому вони придбали три ПАЗи великої місткості. До того ж — не в кредит, а завдяки зекономленим коштам.

На сьогодні Смілянське АТП обслуговує 5 маршрутів у місті та 9 маршрутів у районі. На місто виїжджають 23 автобуси, на район – 13 автобусів.