Черкаський лікар-уролог запровадив сучасні методи лікування онкохвороб

Фото : “Суспільне”Віднедавна черкащанин Роман Морару-Бурлеску, уролог Черкаського обласного онкодиспансеру, запровадив сучасні методи лікування. У 2015 році чоловік переїхав із Луганська.

Про це повідомляє “Суспільне”.

За словами Романа, нині можна видаляти пухлини  без розтину черевної порожнини чи пошкодження тканин і сусідніх органів. Такий метод називається лапароскопією. Пухлину можна видалити, зробивши невеликий надріз і ввівши відеокамеру. 

– Це складні операційні втручання. Ми проводимо лапароскопію різних видів: виділення міхура, простати. Тобто всю хірургію ми підняли, наприклад, до рівня національного інституту раку, – говорить завідувач центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.

Лікар каже, що хотів наблизити роботу свого відділення до європейських стандартів, зробити палати зручними для пацієнтів та запровадити сучасні методи лікування. 

Також в онкодиспансері проводять реконструкцію сечових міхурів із шлунково-кишкового тракту. Директор диспансеру Віктор Парамонов зазначає, що такі операції – рідкість в Україні. Проте в Черкасах їх виконують більше тисячі в рік. 

У планах лікарів – проводити трансплантації органів. Дозвіл на це мають із липня 2020 року.

https://www.youtube.com/watch?v=-yHWBzivvXEVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Нові методи лікування урологічних хвороб запровадили в обласному онкодиспансері (https://www.youtube.com/watch?v=-yHWBzivvXE)