Мешканці зобов’язані сплачувати за послугу: у «Новій якості» відреагували на рішення сесії по негабариту

 Черкаська міська рада сьогодні проголосувала за скасування тарифу на вивезення негабаритного сміття. Це рішення — вже друге на рахунку депутатів. Дія попереднього на початку січня була призупинена судом до моменту вирішення справи по суті, інформує пресслужбі управлінської компанії «Нова якість».

Як наголошують юристи міськради у зауваженнях до документу, рішення виконавчого комітету про встановлення тарифів на послуги з вивезення, знешкодження та захоронення побутових відходів (ремонтних та великогабаритних)  вже скасовано рішенням Черкаської міської ради від 13 грудня 2019 року. До того ж воно стало предметом розгляду в Черкаському окружному адміністративному суді.

У компанії запевняють, що готові піти на зменшення тарифу. У міськвиконкомі вже понад два місяці не можуть проголосувати за вигідне для мешканців рішення.

Скасування тарифу не передбачає скасування договору. Мешканці зобов’язані сплачувати за послугу, яку вже отримали, адже тариф не має зворотної сили. Це означає, що повернення коштів за фактично надані послуги неможливе. Ті, хто має заборгованість, сплатять її за рішенням суду. «Нова якість «Благоустрій» наголошує, що продовжує надавати передбачені договором послуги.

Нагадаємо, у грудні минулого року, коли рішення міськради набуло чинності, компанія на кілька днів призупинила вивіз негабариту. Адже тариф – є істотною умовою договору. Без сплати за послугу компанія не зможе виконувати свої зобов’язання, що передбачені угодою.

Додамо, що 3 січня 2020 року Черкаський окружний адміністративний суд призупинив дію рішення міської ради, яким було скасовано тариф на вивезення негабаритних відходів. У документі зазначається, що через вказане рішення міської ради, ТОВ “Нова якість “Благоустрій” обмежена у праві “здійснювати нарахування споживачам плати за послугу з вивезення побутових відходів, а споживачам відповідно сплачувати її, що унеможливлює надходження коштів для виконання умов договору щодо безперервного надання послуг з вивезення побутових відходів залученою технікою, її утримання, оплати праці найманих працівників, належне виконання умов Інвестиційної програми до Договору”.