За останні два роки в Черкасах переплатили за асфальт щонайменше 50 мільйонів

“cknews.pp.ua” проаналізував дорожні закупівлі Черкаської міськради і співставив місцеві ціни на асфальт із середньою вартістю по області та із кошторисом інших регіонів.

За останні два роки з бюджету Черкас спрямували 300 мільйонів гривень на придбання 87 тисяч тонн асфальту різного виду для ремонту міських доріг.

Більшість цієї суми (290 мільйонів) пішла на асфальт типів А (близько 26 тисяч тонн) та Б (майже 42 тисячі тонн), а також щебенево-мастичний асфальтобетон (17 тисяч тонн).

У розрізі вартості цих типів асфальтобетону ситуація у Черкасах має такий вигляд (ціни з ПДВ):

Тип А – в середньому 3500 гривень за тонну;

Тип Б – 3160 гривень за тонну;

ЩМА – 3960 за тонну.

Для порівняння візьмемо дослідження Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П.Шульгiна. Ця установа займається моніторингом цін на матеріали, які використовуються для дорожнього будівництва по всій країні.

Так-от, згідно з інформацією інституту,середня вартість цих матеріалів за 2019-2020 роки по Черкаській області є такою:

Тип А – в середньому 2800 грн за тонну;

Тип Б – 2500 грнт.

ЩМА – 3120 грнт.

Ми співставиличеркаські та середні по області ціни і порахували можливу переплату за будівельні матеріали під час ремонту доріг у обласному центрі. Так, якби у Черкасах вартість була закладена хоча би за середніми показниками по області, це би дозволило за два роки зекономитищонайменше 48 мільйонів гривень. А це майже 20% від усієї суми, що пішла на закупівлю асфальту з міського бюджету.

Можна спробувати порівняти витрачену у Черкасах суму із мінімальною вартістю на будівельні матеріали по країні. 

Так, за інформацією все того ж таки ДерждорНДІ, у липні цього року у Вінницькій області ЩМА купляли по 2626 гривень за тонну, асфальтобетон А на тій же Вінниччині – 2169 грнт, асфальтобетон Б у Херсонській області – за 1790 грнт.

Не пропустіть найважливішого - отримуєте push-сповіщення від команди cknews.pp.ua