В «UKRAVIT» спростували інформацію щодо ймовірної шкоди сміттєпереробного заводу в Черкасах

У березні 2019 року найбільший вітчизняний виробник засобів захисту рослин і мікродобрив — компанія «UKRAVIT» виграла тендер UNIDO, згідно з умовами якого, компанія отримає технічну підтримку для створення інфраструктури для утилізації озоноруйнівних речовин і стійких органічних забруднювачів. Подібні підприємства існують вже в багатьох країнах світу і вважаються кращим рішенням для переробки техніки, що функціонує на основі фреону.

Проте такому рішенню не зраділи у Черкаській міській адміністрації, припускаємо, через те, що не занесли «велику подяку» нашому «володарю сміття». Тому вчора на сайті Черкаської міської ради з’явилась петиція проти реалізації цього проєкту. Авторкою петиції є Ірина Ткаченко – представниця політичної партії «За майбутнє», вона є наближеною особою до чинного міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. У  тексті петиції Ткаченко просить містян не допустити до реалізації проєкт ТОВ «Фабрика агрохімікатів», який передбачає розміщення на території міста Черкаси інсинератора для спалювання фреону, ядохімікатів та отруйних речовин з Черкаської та інших областей України. Ткаченко впевнена, що спалювання відходів призведе до викиду шкідливих для здоров’я речовин та забруднення повітря. При цьому вона не опирається на висновки експертів, а керується лише власними умовиводами, які нічим не підтверджені.

Ймовірно, що конкуренти на виборах намагаються розповсюдити брехню та чорний піар, оскільки бояться втратити свої місця у владних кріслах. Вони, водночас, самі забруднюють місто стихійними сміттєзвалищами на полігонах під містом, у той час, коли є реальна можливість врятувати місто від сміттєвого колапсу.

На підприємстві «UKRAVIT» інформацію про ймовірну шкоду для здоров‘я та забруднення повітря спростовують і запевняють, що сучасні технології переробки не завдають шкоди для навколишнього середовища. Більше того, без цього заводу стан екології буде погіршуватись, тому що стихійні звалища довкола міста наносять колосальну шкоду довкіллю. І з кожним роком ця ситуація погіршується.

У Черкасах же створять повноцінну виробничу лінію з переробки холодильних, морозильних камер і кондиціонерів, а також інсинераторну піч. Зважаючи на те, що високі температури, необхідні для спалювання фреону, підходять і для утилізації непридатних для використання пестицидів, «UKRAVIT» першим в Україні почне знищувати небезпечні речовини, які накопичилися в країні і наносять непоправну шкоду її екології.

Доцільність створення потужностей у Черкасах підтверджує і світова практика, адже такі заводи вже існують у різних країнах. На сьогодні в світі працює близько 2000 сміттєспалювальних установок різної потужності, більшість з яких не відповідають жорстким екологічним вимогам. Однак найсучасніші установки, які планують облаштувати у Черкасах, являють собою високомеханізовані і автоматизовані підприємства, що практично не забруднюють навколишнє середовище.

Отож фактично чинний міський голова Черкас Анатолій Бондаренко лише намагається маніпулювати людською свідомістю, аби зберегти своє місце «під сонцем». Директор компанії «UKRAVIT» Віталій Ільченко у своєму відеозверненні попросив містян не реагувати на брехливі заяви мера, адже це лише «його хвороблива уява, пов’язана з переляком втратити свою посаду».

*політична реклама