Через занедбані приміщення у Тальному відмовляються працювати члени ДВК

Фото: “Суспільне”На одній із дільниць у Тальному відмовляються працювати члени виборчої комісії через неналежні умови приміщення.

Про це розповідає “Суспільне”.

За словами керівника дільниці Сергія Гоцика, ДВК розташована в старому приміщенні клубу. Сюди прийде голосувати 1 200 осіб. Зі стелі сиплеться штукатурка, на стінах грибок. Члени комісії власноруч ремонтували меблі й доклеювати шпалери.  

– Прийшли на дільницю, застали чотири столи в занедбаному стані. Поламані, частина без ніжок, було чотири стола, – розповідає Сергій Гоцик.

Фото: “Суспільне”До того ж будівля, куди мають прийти виборці, не опалюється, меблі та кабінки для голосування – занедбані.

– Не хотілося б працювати в таких умовах, в холоді. Скриньки у поганому стані, – говорить член комісії Владислав Безусий.

За словами Сергія Гоцика відмовилося працювати в таких умовах двоє осіб із 16 членів комісії.

Фото: “Суспільне”За словами члена комісії іншої дільниці Миколи Когута, ДВК розташували в підвалі. Вона розрахована на 700 виборців. Кабінки на дільниці теж старі. Дільницю забезпечили засобами індивідуального захисту, але в приміщенні води немає.

– Води немає, тож підлогу мити немає як. Світло поробили, кабінки полагодимо, – зазначила Голова дільниці Любов Шарпілова.

Як розповів заступник міського голови Тального Олександр Маринченко, на час виборів дільниці забезпечать обігрівачами. Ці дві ДВК облаштовані в приватних приміщеннях, перенести їх не можуть.

– Іншого приміщення тут немає. Тож маємо трохи недобілене, і не дофарбоване. Але ми не можемо привести його в кращий вигляд, бо це приватна власність. Ми не можемо спрямувати кошти бюджету для того, щоб привести в належний вигляд, – пояснив Олександр Маринченко.

Фото: “Суспільне”Виборчий омбудсмен Тарас Щербатюк повідомив, що органи місцевого самоврядування повинні забезпечити звичайні виборчі дільниці належним приміщенням. Ці приміщення мають відповідати вимогам кодексу, а також встановленим вимогам щодо санітарних і технічних норм.

Зі слів омбудсмена, не зважаючи на те, чи є кошти чи немає коштів, саме органи місцевого самоврядування мають відповідно до вимог закону забезпечити належний стан приміщень.