Переобрані депутати, адвокатка і професор. Що відомо про кандидатів у секретарі міськради?

Вже наступного тижня Черкаська міська рада може зібратися для розгляду принципових питань, які мають докорінно вплинути на організацію роботи влади в місті.

Насамперед серед таких виокремлюється питання щодо обрання секретаря міської ради. Протягом останніх днів воно є ключовим для політичних торгів у місті.

За нашою інформацією, в ході дискурсу і перемовин між політичними силами в місті по суті відпала кандидатура Сергія Дудки («Слуга народу»). Про нього та ще кількох кандидатів ви можете прочитати в попередньому матеріалі «cknews.pp.ua» ТУТ.

Як відомо «cknews.pp.ua»від співрозмовників у політичних колах, на сьогодні в міськраді об’єктами перемовин є чотири потенційні кандидатури.

Василь Мойсієнко (“Слуга народу”)

Минулого тижня фракцію “Слуги народу” очолив Араік Мкртчян. З його приходом пріоритети щодо кандидатури на посаду секретаря міськради змінилися. За нашою інформацією, саме Мкртчян запропонував на посаду Василя Мойсієнка.

Мойсієнко йшов у раду першим номером партії “Слуга народу”. Нині він є першим проректором найбільшого університету області – ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Мойсієнко – історик, політолог, кандидат історичних наук, професор. Свого часу уже обирався до Черкаської міської ради, депутатом якої був з 1990-го до 1994-го року.

Він пройшов шлях від учителя історії до першого проректора університету, яким він став у 2014 році. Нині у доробку Мойсієнка – наукові праці щодо розвитку демократичних рухів, ліберальних ідеологій, прав і свобод громадян. Він є членом Національної спілки журналістів України та засновником ГО «Центр європейської та євроатлантичної інтеграції».

Переваги Мойсієнка: досвід і відсутність негативного шлейфу за спиною. В цьому контексті він цілком може мати вигляд альтернативної кандидатури на поважну посаду.

Юрій Тренкін (“Батьківщина”)

Кандидатуру Тренкіна в міській раді активно просуває міський голова Анатолій Бондаренко. Після важкої перемоги на виборах мера градоначальник намагається всяко укріпити свої позиції в депутатському корпусі.

Цікаво, що в цьому плані його вибір пав не на Олексія Мельника, який фактично був одним із керівників виборчого штабу Бондаренка в другому турі, а на Тренкіна, який фактично не брав участі у мерській кампанії Бондаренка.

За час минулої каденції прізвище Тренкіна встигло обрости численними скандалами. Зараз саме їхній відгомін якраз і ускладнює збір 22 “за” у строкатих депутатських лавах.

Так, Тренкін перебуває під слідством за можливі махінації із бюджетними платежами, а також присвоєння бюджетних коштів. У березні 2019 року він отримав підозру в ухиленні від сплати податків. Справа стосується оптимізації податкових зобов’язань шляхом здійснення безтоварних операцій між ТОВ “Хлібний дім Україна” та ТОВ “Промбуд-індустрія”. 

Останнє підприємство кілька років було фаворитом місцевих чиновників у частині розподілення коштів на ремонт вуличної інфраструктури та встигло освоїти понад 30 млн гривень. У ЗМІ інформували про встановлення фірмою зупиночних комплексів за завищеними цінами. Директором ТОВ “Промбуд-індустрія” був помічник Тренкіна Євген Щербина, а сама фірма була прописана у приймальні депутата.

Встиг Тренкін засвітитися і в епопеї навколо харчування у дитячих садочках. За інформацією слідства, пов’язана з ним фірма “Хлібний дім Україна” постачала дітям м’ясо через посередника “Каштан-Плюс”. Як інформує поліція, при цьому сам Тренкін перебував у дружніх стосунках з підрядником та мав вплив на освітню галузь через свого однопартійця Ігоря Волошина. Реалізована схема призвела до втрат бюджету в розмірі 12 мільйонів гривень.

Надія Івашкова (“Голос”)

Надія Івашкова – новачок у депутатських рядах. Проте вже тривалий час вона є доволі знаною особою у ЗМІ. Насамперед Івашкова відома своїм судовим протистоянням із скандально відомою компанією “Нова якість”.

Питання «Нової якості» було одним із стрижнів передвиборчої кампанії «Голосу», а Івашкова, яка йшла в першій п’ятірці партії в міськраду, була одним із головних медійних облич партії. Надії Івашковій 43 роки. Вона – керуючий партнер адвокатського об’єднання «Івашкова, Купченко і партнери».

Надія Івашкова розпочала діяльність у сфері права як юрисконсульт різних підприємств, з початку двохтисячних років займається приватною адвокатською практикою.

Окрім того, Івашкова – членкиня Комітету Національної асоціації адвокатів України з військового права та Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів. Співпрацює з проєктом журналістських розслідувань bihus.info.

Зазначимо, що в історії черкаської політики наразі ще не було випадків, щоб секретарем міської ради обирали жінку. Чи вдасться Івашковій затвердити новий для черкаської політики образ “Матір депутатів”? Слово за депутатським корпусом.

Іван Сухарьков (“Черкащани”)

Ще одним імовірним кандидатом на посаду секретаря Черкаської міської ради є депутат, обраний від ВО “Черкащани”, Іван Сухарьков. 

Сухарьков, як і Тренкін, не є новою людиною в політиці. Він є одним із семи депутатів минулого скликання, яким вдалося знову завоювати прихильність виборців і потрапити в раду. 

Івану Сухарькову 47 років. Він народився у місті Остров (Росія), проте вже тривалий час живе в Черкасах. Депутат є працівником хімічного підприємства “Азот”, що є дружнім до чинного мера Анатолія Бондаренка.

У раді попередньої каденції Сухарьков “курував” земельні питання, входячи до відповідної постійної депутатської комісії. Свою роботу як депутата він концентрував та концентрує в районі “Д”, де традиційно проживає найбільша кількість колишніх і теперішніх працівників “Азоту”, які частково зберігають пролетарську дисципліну під час волевиявлення.

Проте турбота Сухарькова за роки каденції не завжди концентрувалася на інтересах виключно виборців. Не забував депутат і про інтереси власної родини, лобіюючи для неї вигідні безконкурентні договори із різними комунальними структурами. 

***

На сьогодні точно невідомо, коли відбудеться сесійне засідання. Від початку воно планувалося на початок наступного тижня. Проте нині процес обрання секретаря міської ради затягується, а дата наступного засідання досі залишається невідомою для депутатського корпусу. Імовірно, це пов’язано з тим, що міському голові Анатолію Бондаренку не вдається оперативно знайти необхідні голоси для обрання на посаду секретаря Юрія Тренкіна. За попередніми даними, засідання відбудеться у четвер, 10 грудня. Проте жодних гарантій, що сесія відбудеться саме в цей день, немає. Збір голосів і пошук компромісів триває.

Артур Чемирис*Матеріал підготовлено в межах проєкту “Черкащина: другий виток децентралізації”