У Тальнівській міській громаді призначили старост

20 січня відбулась 4 сесія міської ради 8 скликання. Серед низки питань – призначення старост, яких обрали троє. Ними стали: Павло Козаченко (екс-голова с.Веселий Кут), Тетяна Гудзенко (екс-голова с.Вишнопіль) та Михайло Капериз (екс-голова с.Майданецьке). Пише видання “Вісті Черкащини“.

Павло Олександрович здійснюватиме повноваження старости на території таких населених пунктів: Кобринове, Онопріївка, Павлівка Друга, Кобиляки, Антонівка, Кобринова Гребля, Папужинці, Лісове, Шаулиха, Лащова, Веселий Кут, Соколівочка, Червоне, Степне, Гордашівка, Гуляйка, Заліське.

– З 2000 року я був на посаді сільського голови у Веселому Куті, маю досвід. На кожній сесії я висловлював думки про те, аби ніхто не забував про село, щоб люди не були покинуті. Треба, щоб по селах були старости. Я завжди працював заради людей. Сподіваюсь на співпрацю, – сказав Козаченко.

Тетяна Гудзенко завідуватиме кількома селами: Білашки, Вишнопіль, Левада, Легедзине, Тальянки, Мошурів, Поташ, Романівка.

– Я розумію всю складність і відповідальність роботи старости. Знаю, що це робота нелегка, але, маючи певний досвід, можу сказати, що вмію слухати і радитись, готова приймати поради і критику, представляти інтереси людей. Сподіваюсь на співпрацю з виконавчою та представницькою гілками влади. Маю надію, що ця співпраця буде плідною, – зазначила Тетяна Іванівна.

У Глибочку, Добрянці, Корсунці, Майданецькому, Тарасівці, Здобутку, Новомайданецькому, Зеленькові, Чеснополі, Довгенькому, Колодистому, Кривих Колінах, Павлівці Першій, Піщаній та Лоташевому старостою призначили Михайла Капериза: «Мій досвід роботи на посаді сільського голови – 5 років. Я – людина практики. За ці роки, я думаю, мені багато вдалося зробити. Можу чесно сказати, що я доклав усіх зусиль для того, що вирішити всі важливі питання. Брав участь у державних програмах, було залучено немало державних коштів у розвиток села, зокрема, на дороги. Старався комунікувати з усіма рівнями влади. Наше завдання зараз – пом’якшити перехідний період реформи децентралізації. Думаю, що настане час, і ми відчуємо позитив від цієї реформи. Я вірю, що разом з депутатським корпусом ми зробимо все можливе для комфортного проживання наших жителів», – сказав він.

Варто додати, що на старост поклали повноваження із вчиненням нотаріальних дій на території Тальнівської міської громади. Згідно ч. 1 ст. 37 ЗУ «Про нотаріат», старости можуть вживати заходів щодо спадкового майна, посвідчувати заповіти, видавати дублікати посвідчених ними документів, засвідчувати вірність копій, справжність підписів, підписувати та подавати заяви для внесення інформації до спадкового реєстру.

Окрім того, в лютому по селах будуть призначені адміністратори, які займатимуться довідками та документами. Вони будуть підпорядковані старостам та співпрацюватимуть з ними.